Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu toob Mihkel Raua ja Hendrik Sal-Salleri ühe katuse alla oma hiilgeaegu meenutama

 (3)
Hendrik Sal-Saller ja Mihkel Raud
Hendrik Sal-Saller ja Mihkel RaudFoto: DELFI

25. jaanuaril kell 19.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu Mihkel Raua ja Hendrik Sal-Salleriga.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

"Mihkel Raud ja Hendrik Sal-Saller on surfinud Eesti rokkmuusika laineharjal juba üle kolme aastakümne. Eelmise sajandi kaheksakümnendate ühiskondlikus turbulentsis punkrokiga alguse saanud karjäär jätkub, kuid nende nimed on Eesti levimuusika ajalukku sügavalt sisse kirjutatud. Nad on käinud katuseid mööda ja olnud näoli mustas poris. Nii väidavad nende autobiograafiad. Kuid äkki leidub midagi, mida pole veel ridadest või ridade vahelt suudetud dešifreerida? Seda näeme kohtumisõhtul nii jutu kui ka muusikaga," seisab sündmuse tutvustuses.

Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine Eesti levimuusika näituse jaoks. Kuulsuste koda ja näitus avatakse kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks, eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodu- kui välismaal kuulsust on toonud.

Seotud lood:

Tegevuse ja kogumiskampaania kohta leiab lisainfot www.kuulsustekoda.ee ning www.facebook.com/kuulsustekoda.

Juba on müügil ka 16. märtsil toimuva kohtumisõhtu piletid, kui publiku ees on Marju Länik, Aivar Mäe ja Peeter Vähi.

Kohtumisõhtut toetavad EV100 ja Georg Otsa nimeline Muusikakool. Õhtut salvestab Eesti Rahvusringhääling. Meediapartneriks on DELFI.

Rannap Roostevaba maailm