Eesti Youtuberid vallutavad Pärnu ja mätšivad kokku räpi ja orkestrimuusika


Kaspar Kolk fännidega
Kaspar Kolk fännidegaFoto: Andrei Ozdoba

Sel pühapäeval saab Pärnu Kontserdimajas avalöögi noortele suunatud üritustesari "Soundcheck", kus koos musitseerivad vastandlikke muusikažanreid viljelevad artistid ja koosseisud.

Avakontserdil astub lavale videoblogijast räppmuusik Kapa ehk Kaspar Kolk koos Pärnu Linnaorkestriga, mida juhatab dirigent Sasha Mäkilä. Külalissolistidena esinevad Ariadne ja Reket.

Kaspar Kolgi sõnul sündis üritustesarja kontseptsioon väga paljude inimeste mõttepõrgatuste tulemusena. „Pall läks veerema, kui Pärnu Linnaorkestri juhataja Krista Kingo pöördus meie poole mõttega korraldada Pärnu Kontserdimajas midagi erakordset. Arutelude käigus sündis projekt, mis toob noored muusikale lähemale, ning esimesel kontserdil on fookuses kaks täiesti vastanduvat muusikastiili – räpp ja orkestrimuusika,“ tutvustas Kolk.

Lisaks muusikale tegeleb Kaspar ka videoblogindusega ning on Eesti youtuberite kommuuni üks liikmetest. Tema sõnul aitab ka videote tegemine ning nende jagamine tekitada noortes huvi muusika vastu.

„Kuna youtuberite jälgimine on noorte seas äärmiselt populaarne, siis on ka videote tegemine hea viis tuua muusika noortele lähemale ning näidata neile selle maailma erinevaid tahke ja põnevaid kaadreid telgitagustest,“ tõdes Kolk, kelle sõnul on tänapäeva noored pigem avatud mõttelaadiga ning otsivad pidevalt midagi uut ja huvitavat.

Seotud lood:

Dirigent Sasha Mäkilä sõnul on klassikalise orkestrimuusikaga noorteni oluliselt keerulisem jõuda, sest noorte kõnetamine nõuab suurt pingutust. „Kõige keerulisem on just nende noortega, kes ei mängi muusikalist instrumenti – neile on klassika näol tegu pigem filmimuusikaga,“ kommenteeris Mäkilä.

Pärnu Kontserdimajas tuleb Soome dirigendi Sasha Mäkilä juhatamisel esitamisele äärmiselt mitmekülgne repertuaar, mille ampluaa on klassikalistest teostest räpini. Kapa suurkontserti tulevad toetama ka Eesti YouTuberid, kellega on kõikidel külastajatel võimalik pärast kontserti kohtuda.

Liina Ariadne Pedanik ja Kaspar Kolk Foto: Andrei Ozdoba