ETV sünnipäeva puhul võeti teletähtede käejäljed vormi


Reet Linna ja Marite Kallasma
Reet Linna ja Marite KallasmaFoto: ERR

Täna 58. aastat tagasi läks ETV eetrisse esimene saatepäev. 1955. aasta 19. juuli õhtul võis 238 teleriomanikku näha 2 tunni ja 35 minuti pikkust programmi.

Eetrisse läks Ofelia Miku ja Zinaida Madissova teadustus, näidati ringvaadet "Nõukogude Eesti" nr. 18 ning seejärel mängufilmi "Andruse õnn". Pärast filmi esines Gustav Ernesaks, rääkides laulupeo ettevalmistamisest ja koor laulis "Tuljakut".

Täna kogunesid ETV sünnipäeva puhul rahvusringhäälingu muuseumis saatejuhid Marite Kallasma, Rein Järlik, Maire Aunaste, Reet Linna ja Mare Taimre, et vajutada oma käejäljed muuseumi tarbeks kipsi, hiljem valatakse need betooni.

Tänavu kevadel "Ringvaate" saate ja ERRi muuseumi koostöös algatatud ettevõtmise käigus on juba jõutud jäädvustada Alice ja Mati Talviku, Lembitu Kuuse ja Rein Karemäe käte jäljed ja ka edaspidi on plaanis seda meeleolukat tegevust jätkata.

Rahvusringhäälingu muuseumis võivad nii suured kui ka väikesed külastajad diktoriteks ja operaatoriteks kehastuda. Ükski eksponaat pole klaasi taha lukustatud, vaid on mõeldud kasutamiseks. Pakutakse giidituuri ja muuseumistuudios telesaate tegemise programmi, nukutoas on välja pandud mitut põlvkonda kasvatanud ja lõbustanud lastesaadete tegelased.