Euroopa mullustes muusikaedetabelites domineerisid naised

 (3)

Britney Spears, Cher, Whitney Houston, Shania Twain ja Christina Aguilera tegid möödunud aastast Euroopa plaadipoodides ja raadios naisteaasta, teatas muusikaajakiri Music & Media (M&M). M&M-i mullused edukamad singlid olid Eiffel 65 "Blue (Da Ba Dee)" (Bliss Co.) ja Lou Bega RCA "Mambo No. 5 (A Little Bit Of...)". Ülejäänud kohad kuni seitsmendani hõivasid aga naised, teatas billboard.

Spearsi "...Baby One More Time" (Jive) oli kolmas, järgnesid Cheri "Believe" (WEA), Aguilera "Genie In A Bottle" (BMG), Emilia "Big Big World" (Universal) ja Houstoni "My Love Is Your Love" (Arista).

Cheri "Believe" oli ühtlasi Euroopa edukaim album, järgnesid Twaini "Come On Over" (Mercury) ja Offspringi "Americana" (Columbia).

Euroopa enammüüdud singel oli "...Baby One More Time", mis edestas Madonna menulugu "Beautiful Stranger" (Maverick/Warner Bros.).

Euroopa edukaimad oma riigipiiridest välja murdnud mandri-Euroopa esinejad tulid valdavalt Skandinaaviast. Esikümnesse mahtus viis Rootsi singlit. Esinumber oli Roxette'i "Wish I Could Fly" (Roxette Recordings/EMI). Edetabelisse pääses kaks Emilia lugu, samuti Jessica Folcker, the Cardigans, Lene Marlin. Itaaliat esindasid pingereas Eiffel 65 ja Suurbritannia Ann Lee.