Ewertit ja draakoneid tunnustatakse sama muusikaauhinnaga, mille said Kerli ja Adele

 (7)
Ewertit ja draakoneid tunnustatakse sama muusikaauhinnaga, mille said Kerli ja Adele
Ewert SundjaFoto: Tanel Meos

Ewert and The Two Dragons, Iiris ja Talbot astuvad üles Euroopa olulisimal talendifestivalil Hollandis. Draakonid saavad ka olulise Euroopa muusikaauhinna!

Sel aastal on Eesti muusika erakordselt võimsalt esindatud suurimal Euroopa uuele muusikale keskendunud festivalil Eurosonic – lisaks festivali põhiprogrammi valitud Iirise ja Talboti kontsertidele on tähtsündmuseks European Border Breakers Awards (EBBA) gala, kus võtavad aasta läbimurdja auhinna vastu ka Ewert and the Two Dragons.

2012. aasta on osutunud Ewert and the Two Dragonsile murranguliseks:110 kontserti väljaspool Eestit ning lepingud mainekate muusikafirmadega nagu Warner Bros Records, BMG Rights Management ja Pitch & Smith agentuur. Aprillis 2011 ilmunud albumist "Good Man Down", mille nimilugu valiti Raadio 2 Aastahitiks ning mis tõi bändile 5 Eesti muusikaauhinda, on tänaseks saanud viimaste aastate üks enimmüüdud Eesti artisti albumeid maailmas ning Draakonid on nomineeritud Euroopa Festivalide auhinnagalal "aasta uue tulija" kategoorias.

Hollandis Eurosonic festivalil European Border Breakers Award 10. juubeli galal kätteantav Euroopa Liidu muusikaauhind on tunnustuseks artistidele, kes on oma esimese albumiga jõudnud publikuni väljaspool kodumaad. EBBA gala õhtujuht on legendaarne Briti teletäht Jools Holland ning auhinnashowd kantakse üle Hollandi rahvustelevisioonis (NTR) ning mitmetes tele- ja raadiokanalites üle Euroopa.

Seotud lood:

ETV kannab auhinnagalat üle 9. veebruaril pärast õhtuseid uudiseid. Eelnevatel aastatel on võitjateks olnud näiteks Adele, Tokio Hotel, Lykke Li, Damien Rice, Katie Melua, Mumford and Sons ning Kerli (2010).

Eurosonic festivali põhiprogrammis astuvad sel aastal üles ka Iiris ja Talbot. Märtsis 2012 plaadifirma EMI Finland alt debüütalbumi avaldanud Iiris sai hoo sisse 2010. aasta Tallinn Music Weekil, millele on tänaseks järgnenud arvukad ülesastumised nii Soomes kui mujal Euroopas. Eesti Muusikaauhinnad 2010 "Aasta Metalartisti" nominendiks valitud Talbot on oma lühikese tegutsemisaja jooksul avaldanud EP "Tundra" ('08) ja albumi "EOS" ('10) ning lisaks mitmele üle-Euroopalisele kontsertreisile tuuritanud ka Jaapanis, Austraalias, Venemaal ja Balkanimaades.

Nii Iiris kui Ewert and the Two Dragons astuvad Eurosonicu raames üles ka “MTV Most Wanted” teleshowst tuntud telelegendi Ray Cokes Revue eriprogrammis, mille esinejad on festivalikavast hoolikalt valitud.

Kõik selleaastasel festivalil üles astuvad Eesti artistid on pälvinud Tallinn Music Week “Skype’s Go Change the World Award” auhinna: Iiris (2010), Ewert and the Two Dragons (2011) ja Talbot (2012).

Festival Tallinn Music Week on sellest aastast Euroopa Talendivahetusprogrammi (ETEP) liige, mille eesmärgiks on võimendada Euroopa muusika levikut suurimatel festivalidel ning meedias.

Et seda kõike vääriliselt tähistada, korraldab Tallinn Music Week 11. jaanuaril festivali Eurosonic raames Groningenis Eesti peo, koos Eesti Saatkonnaga Hollandis, Raadio2 ning rahvusvaheliste partneritega Positivus festival ja The NMO (The New Music Office).

27. Eurosonic Noorderslag festival toimub tänavu 9.-12. jaanuarini Groningenis, Hollandis. Festivali puhul on tegemist kõige olulisema üle-Euroopalise talendifestivaliga, mis on osalevatele artistidele eriti oluline just kontserdi-kokkulepete sõlmimisel. Igal aastal jaanuaris toimuvale festivalile sõidavad kokku rahvusvaheliste festivalide juhid ja kontserdikorraldajad, kes uueks hooajaks ja suvisteks festivalideks uut talenti otsivad.

Rannap Roostevaba maailm