Festival IDeeJazz kuulutas välja tänavuse põhiprogrammi, homsest müügil ka piletid


IDeeJazz 2014
IDeeJazz 2014Foto: Pressimaterjal

31. oktoobrist 2. novembrini Tartus toimuv jazzifestival IDeeJazz avalikustas oma põhiprogrammi. Homsest tulevad müügile ka esimesed piletid.

Festivali programmis kuuleb heakõlalist ja kaasahaaravat muusikat nii mitme põlvkonna säravate Eesti tipptegijate kui ka silmapaistvate muusikatudengite vahendusel.

IDeeFookuses on sel korral 1983. aasta Tartu Levimuusikapäevade täht, muusika ja teaduse ühisosa leidnud ansambel „E=mc2” Peeter Volkonski eestvedamisel. "See kontsert on kindlasti harukordne, sest üle 30-ne aasta astuvad tuumasõjavastase ja inimsust pooldava metaroki kavaga lavale Peeter Volkonski, Riho Sibul, Peeter Brambat, Margus Kappel, Vello Annuk ja Arvo Urb," kirjutavad korraldajad.

Kolm ehedat omaloomingut viljelevat kollektiivi astuvad IDeeJazzi lavadel publiku ette ka oma uut või suisa debüütset muusikaalbumit esitledes – Carrot Lights, cirkl ja Sooäär-Kruglov kvartett. Ekstra festivali jaoks kokku tulnud noorte Tartu meeste ansambel Five Quarters Quintet teeb aga lugupidava kummarduse John Leslie “Wes” Montgomery’le – kitarristile, kes on mõjutanud muusikuid kogu maailmas, teiste hulgas ka Pat Metheny’t, kes möödunud kevadel lõpuks Eestis Jazzkaare raames kauaoodatud kontserdi andis.

Seotud lood:

Eelmisel sügisel astus kollektiiv nimega Maimztet IDeeJazzi ID+ raames lavale ning pälvis kohest tähelepanu ja kiidusõnu. Nüüd on ta tagasi juba põhiprogrammi ridades. Elleri endistest ja praegustest tudengitest koosnev Maimztet on ainus ansambel, mis astub IDeeJazzil lavale juba teist korda!

Eesti jazzi aktiivtuumiku toob lavale kollektiiv Heliotroop, mille eestvedajad on Mingo Rajandi ja Kirke Karja. Heliotroobis mängib ka mitu auhindadega pärjatud muusikut, sealhulgas käesoleva aasta Jazzi Auhinna pälvinud Meelis Vind ja Noore Jazzitalendi tiitliga pärjatud Kirke Karja (2014) ning Kadri Voorand (2008).

R’n’B, indie, pop, soul, uued tuuled ja jazz põimuvad maitsvaks ja kaasakiskuvaks suutäieks live-r’n’b-d viljeleva SoundHouse’i, juba mainitud cirkli ja kolme väga erineva, kuid vaieldamatult Eesti muusikailmas tuntud ja armastatud tegija – Villu Veski, Sofia Rubina ja Sander Mölderi ehk Cyber Café vahendusel.

Jazzi algupära meenutav (alternatiiv)blues kõlab aga kohe festivali avakontserdil, mil Tartu duo Andres Roots & Raul Terep esitab svingi ja kuuekümnendate instrumentaalrockiga segunevat deltabluusi.

Lisaks põhiprogrammi kontsertidele toimub ka eelmistel aastatel sooja vastuvõtu osaliseks saanud lisaprogramm ehk ID+, mis pakub päevasel ajal lastele rütmikooli ja tutvustab kuulajaile noori Tartu muusikuid.

Juba homsest, 1. augustist saab ekstra fännidele loodud soodsa festivalipassi ka Piletilevi vahendusel soetada. Passe on saadaval vaid pisike ports ning need on liikvel kuni 1. oktoobrini või kuni otsasaamiseni. Lavapiletid tulevad Piletilevisse müügile alates 15. augustist.

VAATA PROGRAMMI SIIT.