Telliskivi loomelinnaku F-hoones toimunud üritusele olid tulnud paljud Eesti alternatiivse muusika tegijad, nagu Villu Tamme, Ivo Uukkivi, Freddy, ansambli Kosmikute liikmed ja teised. Kohal oli ka Mait Vaik, kellega Vainola on teinud aastaid koostööd. Seni viimaseks üllitiseks on Sõpruse Puiesteel paar nädalat tagasi ilmunud album „Planeetidegi vahel kehtib raskus“.

Lisaks raamatu uudistamisele sai F-hoones kuulata ka muusikat, sest üles astus eelmise sajandi 80-ndatel tegutsenud bänd Ajutine Valitsus.

Raamatus „Inventuur“ teeb Vainola oma elust ja ajastust omalaadse inventuuri, meenutades sündmusi, mis jäävad põhiliselt aastaisse 1980-2001. See ei ole ajajärgu täpne dokument, pigem on kirjas eredamad sähvatused, mis on ajaproovile vastu pidanud. Punk ja nõukogude aeg; muretu kulgemine kuldses kolmnurgas Moskva, Varblane, Pegasus; Vennaskond, Metro Luminal, Sõpruse Puiestee ja teised bändid; hullumaja ja põgenemine Soome; seiklused Venemaal ja armastus. Autor on köitvalt portreteerinud ka omaaegseid värvikaid tegelasi, kellest nii mõnegi saatus oli traagiline.

Raamatu kirjutas 46-aastane Vainola poolenisti juhuslikult. „Urmas Vadi tegi raadiosse minust persooniloo, mis sai positiivset tagasisidet,“ ütles Vainola Delfile. „Mul soovitati memuaarid paberile panna ja nii asi käima läkski.“

Vainola tunnistas, et raamatu lihvimine polnud lihtne. „Kirjutamine läks kiiresti, kuid toimetamine võttis aega pool aastat,“ meenutas ta. „Algul tahtsin üldse romaani kirjutada, ent dialoogideks polnud piisavalt aega. Ehk teen oma unistuse kunagi tulevikus teoks.“

Vainola sõnul polnud „Inventuuri“ sarnast elulooraamatut Eesti muusikutelt varem veel üllitatud. „Raamatuid on tehtud palju, kuid minu elust läksid need sisu poolest mööda,“ arutles peamiselt laulja, kitarristi ja heliloojana tuntust kogunud Vainola. „Jutt käib eelmise sajandi 80-ndatest aastatest. Aega on kõvasti edasi läinud ja need aastad hakkasid kaduma, meeleolu ununema. Selle meenutamiseks oligi seda raamatut tarvis.“