FOTOD: Kümme aastat piltides ja kümned tuhanded eestlased ehk VAATA, kuidas muutus Positivus minifestivalist megamölluks

 (3)
10 aastat, 10 galeriid!
Positivus Festival 2016 esimene päev
Positivus Festival 2016 esimene päevFoto: Marianne Ubaleht

Möödunud aastal tähistas Baltikumi suurim musafestival Positivus oma 10. sünnipäeva. Tänavu 11. korda toimuv megafestar kütab palju kirgi ka meie kodumaal Eestis ja nii ongi suurim välispublik alati Maarjamaalt. Täpselt kuu aega enne 11. Positivust on paslik hetk meenutada, mis on möödunud kümne aasta jooksul toimunud!

Positivus 2007

Positivus sai alguse 2007. aastal, mil ettevõtlikud noored lätlased tundsid puudust mõnusast ajaveetmisest. Et festival nõnda suureks kasvab, kui täna, ei osanud toona korraldajad unistadagi. Esimesel Positivusel esinesid James (UK), Stereophonics (UK), Brett Anderson (UK), Mumiy Troll (RU), Malcolm Mclaren (UK), Badly Drawn Boy (UK), The Concretes (SE), Dj Lethal (US), Mofo (LV), Goran Gora (LL), Satellites Lv (LV), R.A.P. (LV), S.U.N. (EE), Hospitāļu Iela (LV), Tribes Of The City (LV), S.P.B. (LV), Martin Confused (LV), Sigma (LV), Backflow (LV), Otra Puse (LV) ja paljud teised.