FOTOD: Ott Lepland ja Teele Viira laulsid Vaba Rahva Laulul tuhandetele!

 (10)
FOTOD: Ott Lepland ja Teele Viira laulsid Vaba Rahva Laulul tuhandetele!
Foto: Irina Mägi

Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva tähistamine Saaremaal algas pühapäeva õhtul, kui väikeses Leedri külas toimus sõdurilaulude ühislaulmine Jaen Teäri, ansambli Valleraa ja Asta ning Heino Salumaa laulude saatel.

Eilse päeva tippürituseks kujunes Kuressaare lossihoovis väljakuulutatud üritus Vaba Rahva Laul. Mõttele, korraldada selline ühislaulmine, tuli Kärla mees Ülo Kannisto. “Tallinnas oli eelmisel aastal taasiseseisvumispäeval Vabaduse Laul ja peale seda tekkis kohe mõte, et nüüd on õige aeg kutsuda omad lauljad kokku ja teha meie oma Vabaduse Laul, sest ega saarlased ei saa ju kõik Tallinnas käia. Ja need lauljad, kellega rääkisin — Margus Vaher, Teele Viira, Marvi Vallaste olid poolelt sõnalt nõus ja nii see üritus sündiski. Ott Leplandiga saadi jutule talvel ja nii see läks," rääkis Kannisto.

Kokku saadi ka koorijuhtidega, kes omalt poolt olid kohe ideega nõus. Kooride poolt hakkas ettevalmistusega tegelema Ülle Reinsoo ja nii kahe peale tänane üritus teoks sai. Kontserti kuulama ja üheskoos laulma tuli ligi paar tuhat inimest. "See oli kui laulupidu,“ rõõmustasid inimesed ürituse lõppedes.

Seotud lood:

Vaata fotosid:

Rannap Roostevaba maailm