FOTOD: Pealinnast pagendatud Patareiv pani koos Nancy'ga Pärnus püsti vana hea "päkapidudisko"

 (56)
Nancy Patareivil Pärnus
Nancy Patareivil PärnusFoto: Ilmar Saabas

Eile öösel pidutses Kalle Klandorfi vastuseisu tõttu oma iga-aastasest toimumiskohast ehk Tallinna Patarei vanglast pagendatud reivipidu Patareiv hoopis Pärnu Katlamajas.

Kuigi vähendatud mahus, astusid üles esialgse Patareivi kõige olulisemad ja värvikamad kodu- ja välisesinejad: 90ndate kuldne pophitt Nancy, Horvaatia technoprintsess Miss Sunshine, Rotterdam Triphouse DJ-d ning "kilulinna tõmmiseima house-muusika sarja" Tallinn Jäck City DJ-d.

Südaöösel esitles Kiwa ja rahvusvaheline kirjastuskorporatsioon ;paranoia publishing group ltd. oma värsket trükitoodet "Seeneriik on lähedal", mis kutsub inimesi üles adopteerima seeni.

LOE LÄHEMALT: Kõik toimib! Kiwa ja ;paranoia esitlevad Pärnu Patareivil kõigest hoolimata oma uut seenekirjandust, juhtkoerad on teretulnud

Kuigi esialgsele peole oli end kirja pannud umbes kaks ja pool tuhat inimest, ei saanud iseenesest mõista Pärnu pidu päris nii rahvarohkeks kujuneda. Peo- ja protestimeeleolus publikut jagus aga küllaga, nende seas pealinna pidulised kui ka põlised pärnakad.

Seotud lood:

Kui Tallinna peo ärajäämise otseseks põhjuseks nimetati Kultuuritolmul toimunud politseiskandaali järellaines korraldajatepoolset korra tagamise võimetust (Patareivi ja Kultuuritolmu organiseerivad samad inimesed), siis Pärnu peol oli näha, et turvameestega oli seekord kõik ladus ja rahulik.