FOTOD | Võimas muusika, ent ei ühtki pilli: Naturally 7 lummas eestlasi vokaalvõimetega ja üllatas Uku Suvistega!


Naturally 7 Alexela Kontserdimajas
Naturally 7 Alexela Kontserdimajas Foto: Madis Veltman

24. märtsil astus Alexela Kontserdimaja lavale maailma üks edukaim vokaalkollektiiv Naturally 7, kes hiljuti Ameerikas võistlusel The Worlds Best 3. ja 4. kohta jagama jäi. Lisaks imeliselt kõlavatele tuntud hittidele tõid mehed lavale ka Uku Suviste, kes kodupubliku ees hiilgava etteaste nendega tegi.

Kontserdil tulid esitusele nii Phil Collinsi "In the air tonight", Stingi "Englishman in New York" ja paljud teised. Uku Suvistega koos esitati Gnarls Barkley lugu "Crazy".

Hääle puhkamiseks vahepeal juttu tehes tõdesid seitse meest ise ka, et nad ei tea, kui palju pille nad jäljendada suudavad, ent demonstreerisid seepeale veel paljusid elektrikitarrist kuni trompetini ja kogu trummikomplekti kõlaulatuses, teenides ära aina marulisemaks muutunud aplause ning lõpuks sellega, et hoogsate rütmide saatel tõusis kogu publik saalis ning hakkas kaasa plaksutama ja tantsima.

Unustamatut muusikaelamust olid teiste seas nautima tulnud nii Tanja kui Mikk Saar, Lauri Pihlap, muusikaprodutsent Ivar Must, Kadri Tali, Sandra Ashilevi ning Olav Ehala. Nagu enne üht armastuslaulu selgus, kui pikaaegseid armastajaid rahva seast välja selgitati, kellele lugu pühendada, oli just Olav Ehala abikaasa Katriniga ning Ene ja Raivo kõigist saalis viibijaist kõige kauem - 44 aastat - abielus olnud.

Pärast esinemist tõdes Suviste Kroonikale, et tegu oli ägeda kogemusega. Tema teadvusesse jõudis ansambel umbes aastal 2007 tänu sotsiaalmeedile, ent tänaseni ta nende kontserditel käinud polnud. Mõned nädalad enne esinemist Eestis tutvustustuuril käinud bändiga õnnestus tal siis koos juba laulda telesaates "Õhtu!" ning tundus ainult loogiline see ka laval publikule ette kanda nüüd.