Freddie Mercury sõber avalikustas laulja šokeeriva viimase momendi: ta tahtis lahkuda oma tingimustel!

 (8)
Freddie Mercury sõber avalikustas laulja šokeeriva viimase momendi: ta tahtis lahkuda oma tingimustel!
Scanpix

Pühapäeval möödus 28 aastat päevast, millal lahkus meie hulgast bändi Queen legendaarne ninamees Freddie Mercury. Oma viimased kuud haigevoodis veetnud muusik tegi vaid mõned hetked enne lahkumist midagi, mis paneb tema sõbrad siiani imestama, vahendab Express.

Enne surma hoolitsesid Freddie eest tema sõbrad, kelle hulgas oli ka tema ekstüdruksõber Mary Austin ja endine armastus Joe Fanelli. Lahkumise hetkel oli tema voodi kõrval valvamas Dave Clarke, kes oli laulja hea sõber.

"Arstid olid lahkunud ja me teadsime, et see on vaid aja küsimus, millal see juhtub. Me olime üksi... kui ta lahkus," meenutab Clarke. Mees läks allkorrusele, et teatada Freddie teistele sõpradele ja lähedastele, et ta on surnud.

"Ta ise valis aja, millal surra," meenutab ekskallim Mary, kelle sõnul tuli Freddiele enne surma naeratus suule. Ka Dave mäletab, et muusik tõesti nägi välja nagu ta on lõpuks leidnud rahu. "Mulle on jäänud tunne, et Freddie otsustas, et tema jaoks on kõik ja ta tahtis tahti lahkuda oma tingimustel," lisas ta.

Rannap Roostevaba maailm