GALERII: Augustibluusi 1. päeval särasid Liis Lemsalu, Birgit Õigemeel ja Birgit Varjun

 (4)
GALERII: Augustibluusi 1. päeval särasid Liis Lemsalu, Birgit Õigemeel ja Birgit Varjun
foto: Mart Sepp

Eile õhtul startinud ja 19. korda toimuv Augustibluus tõi Haapsalu lossihoovi  rahvast pilgeni täis. Paljude festivali fännide sõnul pole sellist menu üritusel kunagi varem olnud, tundus ehk kohati isegi, et veidi enam oleks juba liiast.

Õhtu peaesinejaks võis kindlasti lisaks imekombel lavale esinema jõudnud Matt Schofieldile pidada ka kolme vaprat Eesti naist, kes kummardusena Etta Jamesi bluusiloomingule andsid lossihoovis tervet Haapsalut oma võimsusega raputanud kontserdi. Ladies in Blues kontsert oli Birgit Õigemeele, Liis Lemsalu ja Birgit Varjuni bluusi-poolteistund, mida toetasid Soul Militia meeshääled. Kahjuks puudus nende ridadest Kaido Põldmaa, keda asendas superstaari-Raimondo, sest kuuldavasti kimbutavad ka hingemiilitsa üht liiget kõhuhädad.

See, et Matt Schofield vaid kolmeks looks lavale tuli, ei seganud aga enamikke nautlejaid, sest hea bluusmuusika, kas või kitarritehniku esituses, ning hilisem improviseeritud jämm Raul Ukareeda eestvedamisel sobis oma kaootilisusega ideaalselt õhtut lossihoovis öösse saatma, sest just selline Augustibluus ongi - ettearvamatu ja nauditav takistustest hoolimata.

Vaata fotosid:

Täna ootab Augustibluusil nautijaid:
18:00 Dramamama (EST)
19:00 Ruben Hoeke Band (HOL)
20:15 Copenhagen Royals (NO/DK)
21:30 Magnetic Band ja sõbrad „Kummardus Gunnarile” (EST)
23:00 Lucky Peterson feat. Tamara Peterson (USA)

Rannap Roostevaba maailm