GALERII: Vaata jäädvustusi noortemuuskali Grease esietenduselt

 (1)
Grease esietendus Vanemuises
Grease esietendus VanemuisesFoto: Alan Proosa, Teater Vanemuine

4. mail, esietendus Vanemuises noortemuusikal Grease. Muusikali lavastaja on rootslane Georg Malvius ning peaosades mängivad Getter Jaani või Meribel Müürsepp, Uku Suviste või Priit Strandberg.

Greaseriteks (ing grease – rasv, määre) nimetati 1950. aastate USA töölisnoorte subkultuuri, kus poistel oli kombeks oma soenguid pumatiga siluda.

Muusikali tegevus toimub 1959. aastal Rydell High Schoolis. Danny Zukol ja Sandy Dumbrowskil on olnud suvel armulugu ning sügisel satuvad nad ootamatult samasse kooli. Seal on Danny aga Burger Palace Boys nimelise greaserite kamba juht, kellel ei sobi oma tundeid välja näidata. Ülikorralik ja pettunud Sandy liitub tüdrukutekambaga Pink Ladies. Peale mitmeid katsumusi mõistab Danny viimaks, et Sandy on tema suur armastus. Sandy omakorda leiab, et Danny tagasivõitmiseks tuleb tal oma imagot muuta.

1978 valmis Hollywoodis samanimeline muusikaline film Randal Kleiseri lavastuses, mis tegi ülemaailmseteks staarideks toona vaid 23-aastase John Travolta ning austraalia lauljanna Olivia Newton-Johni.

Rannap Roostevaba maailm