Grammyle nomineeritud hiti “Rinse & Repeat” autor Riton esineb oktoobris Tallinnas


Grammyle nomineeritud hiti “Rinse & Repeat” autor Riton esineb oktoobris Tallinnas
Foto: Pressimaterjal

Kõrge lennuga house-muusika peosari Bianca toob sel sügisel, 26. oktoobril Tallinnasse, Kultuurikatlasse Londonist pärit DJ ja produtsendi Riton. Grammyle nomineeritud hiti „Rinse & Repeat“ autori jaoks on see esimene ülesastumine Eestis.

Esmakordselt Eestis üles astuv Riton on Suurbritanniast pärit DJ ja produtsent, kelle taga seisab 39-aastane Henry Smithson. Valinud endale artistinime prantsuskeelse slängi järgi enda eesnimele, tegutseb Riton house-muusika skeenel aktiivselt alates 2001. aastast. „Kõik sai alguse 90ndatel mu hea sõbra vanemast vennast, kes armastas reividel käia. See tundus meie jaoks väga lahe ja tahtsime teada, mis seal toimub, sest reivid olid tollal meeletult populaarsed. Kuigi ma olin väga noor, viis ema mind reividele ja korjas koolinädalatel öösel kell kolm mu taas peale.“ räägib Riton enda teest elektroonilise muusikani. „Ja pärast kooli käisin, koolivorm seljas, kohalikus plaadipoes vinüüle ja kassette ostmas. Mul oli kodus lademetes muusikat.“

Muusikat õppinud Smithson asus peatselt pärast õpingute lõppu kohalikus klubis plaate keerutama. Seal märkas teda plaadifirma Grand Central Records boss, kes noore ja paljulubava artisti enda tiiva alla kutsus. Edukas koostöö, mis tipnes kahe täispika albumiga, lõppes 2006. aastal, mil plaadifirma enda uksed sulges. Alates sellest ajast andis Riton enda muusikat välja erinevate plaadifirmade kaudu ning tegi koostööd mitmete erinevate artistide ja koosseisudega, kuni asutas 2011. enda plaadifirma Riton Time. Sama label’i alt nägi tunamullu ilmavalgust koostöös lauljanna Kah-Lo’ga valminud lugu „Rinse & Repeat“, mis 2016. aastal Grammydel ka parima tantsumuusika loo auhinnale nomineeriti.

Seotud lood:

Ritoni toob Tallinnasse läinud aasta lõpul alguse saanud kõrge lennuga house-muusika peosari Bianca.„Meil on hea meel tuua kohaliku publikuni artist, kelle lugude saatel on meie varasematel pidudel hommikutundideni tantsitud,“ räägivad korraldajad peaesineja valikust. „Oleme Ritoni suured fännid ning tema muusika sobib ideaalselt Bianca vaibiga.“

Riton esineb 26. oktoobril Tallinnas, Kultuurikatlas toimuval Bianca sündmusel. Lisaks peaesinejale astuvad üles Bianca residendid QrX & Saulus ning NIX & JONNY. Eelmüügipileteid alates hinnaga 12€ on võimalik soetada Ticketeri piletimüügikeskkonnast. Lisainfo leiab Facebookist.