Guido Kanguri Rannapungerja tuletornikontsert teeb kummarduse 80ndatele ja 90ndatele: esinevad Mihkel Raud, Kaseke, Jan Uuspõld ja Luxury Filters jt.

 (2)
Mihkel Raud
Rannapidu Mändjala 2013, SaaremaalFoto: Irina Mägi

25. – 26. juulil toimub Rannapungerjal viies Tuletornikontsert, kus tuleb esitamisele palju tuntud muusikat alates 80ndatest. Lavale astuvad Kõrsikud ja Liisi Koikson Bänd, Jan Uuspõld ja Luxury Filters, Ivan Orav ja instrumentaalansambel Kaseke. Mihkel Raud aga annab selle suve ainsa autorimuusikakontserdi oma viimase 25 aasta loomingust, kus erikülalisena astub üles ka Ines.

"Sel aastal astub Tuletornikontserdil lavale üheksa esinevat muusikalist kooslust – mõned tuntud, osa on moodustanud omavahel täiesti uusi ansambleid ja osa on teinud ka come-backi," selgitas Tuletornikontserdi peakorraldaja Guido Kangur. „Eraldi tahaksin neist esile tõsta kahte tegijat, kes astuvad konkreetse kavaga sel suvel üles üksnes Tuletornikontserdil. Ansambel Juhan on loodud Juhan Liivi 100. surma-aastapäeva tähistamiseks ja esitab Jaak Sooääre muusikat poeedi tekstidele tuginedes. Ning Mihkel Raud, Ines ja bänd, kes esitatavad Mihkel Raua autorimuusikat peamiselt Mr. Lawrence’i aegadest, aga ka hilisemast perioodist.“

Tuletornikontserdi avab reedel kell 19.00 muhe Lõuna-Eesti bänd Kõrsikud, kes esitab ainult emakeelset muusikat, mis sisaldab nii töötlusi kui ka omaloomingut nauditavas ettekandes.

Seotud lood:

Sillamäe Muusikakooli jazz-pop osakonna viis õpetajat on kokku saanud nime all Sillamäe Sessioon, kelle repertuaarist ei puudu näiteks originaallooming vana-kooli jazziguru Lembit Saarsalu, jaapani päritolu kitarrist Ryo Kawasaki ja pianist Vladimir Võssotski sulest.

Õhtut jätkab neljaliikmeline ansambel Juhan, kus Riho Sibul esitab Juhan Liivi luulet Jaak Sooääre muusikale tuginedes. Esitamisele tuleb palju ühiskondliku ja sotsiaalse sisuga luuletusi, mis hoolimata 100. aasta tagusest loomishetkest kirjeldavad väga tabavalt olukorda ka tänases Eesti riigis.

Esimese kontserdipäeva lõpetab Liisi Koikson Bänd, kes eestlaste seas ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja. Lauljatari enda sõnul on tema muusika loodussõbralik ja helge. Selles pole ülevoolavaid tundeid ega põletavat kirge, küll aga tasast mõtisklust ja võlu, mis peitub väikestes asjades.

Teist kontserdipäeva alustavad kell 17 humoorikas Ivan Orav Andrus Vaariku esituses ja kohalik Avinurme Puhkpilliorkester.

Jan Uuspõld teeb come-backi oma ansambliga Luxury Filters, mis viljeleb toorest bluusi. 90ndatel sai bänd tuntuks eelkõige 7 Vapra saates esitatud hitiga "Tramm nr 66".

Originaalset pop-rokki esitab kohalik noortebänd Boamadu Ida-Virumaalt, Toilast.

Lavalaudadel on tagasi ka legendaarne instrumentaalansambel Kaseke, kes tegutses aastatel 1980-1984. Muusikaline rühmitus arenes välja ansamblist Propeller ja laiema tunnustuse tõid talle Tartu muusikapäevad, kus 1981. aastal võideti festivalil parima koosseisu Grand Prix.

Tuletornikontserdi lõpetavad Mihkel Raud ja Ines ja bänd.

Rannap Roostevaba maailm