Hanno Tomberg: Eesti osaleb Eurovisioonil ka järgmisel aastal

 (80)
Kokkuvõte
Foto: Ilmar Saabas

ERRi juhatuse liikme Hanno Tombergi sõnul võtab Eesti Eurovisiooni lauluvõistlusest osa ka järgmisel aastal ning osalemise küsimust ERRi juhtkond arutlusele ei võta.

"Meil oli väga hea laul. Meie eesmärk on tuua noored ja uued tegijad avalikkuse ette, et nad Eurovisioonile välja jõuaksid," kommenteeris Tomberg Publikule.

Kui Olavi Pihlamägi seadis täna hommikul Kuku raadios kahtluse alla, kas Eesti Laul on Eurovisiooni jaoks kõige õigem lahendus, siis Tombergi sõnul on see formaat mõistlik. Nimelt viitas Pihlamägi sellele, et võistlusele peaks saatma teistsuguseid laule.

"Laul, mis Eestit esindab, peab olema parim laul, mitte selline, mis meeldiks kogu Euroopale," on Tombergi veendumus. "Meie eesmärk on, et Eurovisioon peab muutuma. Oleme seda arutanud ka ringhäälingus. Väikesed riigid, nagu Eesti, peavadki siinkohal teed rajama," ütles ta ja lisas, et ka Läti esindajad olid eile vesteldes sama meelt.

Tomberg rääkis, et eilne poolfinaal näitas selgelt, et laulutase polnud hea. "Meie hinnangul oli Eestil väga väärikas tulla välja just sellise lauluga, mis on hea, mitte show peale välja minna."