Hei, muusik, kas Sina oled juba end TMW'le kirja pannud? Aega on 1.novembrini!

Väljavalitud selguvad veebruaris!
Tallinn Music Weeki avaüritus
Tallinn Music Weeki avaüritus Foto: Tõnu Tunnel, TMW

Põhjamaade suurim uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) toimub taas 28. märtsist 3. aprillini 2016 ning kuni 1. novembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor (kliki SIIA) artistidele, kes soovivad järgmisel Tallinn Music Weekil üles astuda. Taotlused on oodatud kõiki muusikastiile viljelevatelt kollektiividelt, sooloartistidelt, interpreetidelt ja heliloojatelt, kel huvi laiendada oma kuulajaskonda ning tegutseda ka väljaspool Eestit.

Festivali põhiprogrammi erinevaid muusikažanreid hõlmava kontsertkava koostab laekunud esinemistaotluste põhjal laiapõhjaline meeskond Eesti juhtivate muusikaorganisatsioonide esindajatest, ürituste korraldajatest ja oma žanri ning skene parimatest asjatundjatest. Algselt eeskätt Eesti muusika tutvustamiseks loodud TMW-ist on kujunenud oluline väljund ka üleilma muusikakogukondadele — nii laekus möödunud aastal festivalile rekordarv esinemissoove ligi 1000 artistilt 39 riigist. Programmi kinnitati 121 Eesti artisti ja 85 välisesinejat 26 riigist, teiste seas uusfolgi legend Vashti Bunyan (UK), Rootsi elektropopi täht Kate Boy ja paljud teised rahvusvaheliselt tuntud nimesid.

Viimaste aastate jooksul TMW festivalil esinenud Eesti artistide riigipiire ületavaist tegemistest väärivad esile tõstmist Wire artistipreemia võitja Maarja Nuudi esinemisi olulistel rahvusvahelistel festivalidel, sh maailmamuusika tähtsündmustel WOMAD ja WOMEX ning eelseisvat Põhja-Ameerika tuuri, samuti pärimuskütte pundi Trad.Attack! kontserte Skandinaaviast Malaisiani, sh ülesastumist mainekal Folk Alliance talendifestivalil USAs ning plaadistuslepingut Saksamaa leibliga Nordic Notes. Mullusel festivalil esinenud kammernaiskoor Sireen esitleb septembris koos briti postpunklegendiga the Membranes viimaste uut albumit ning plaanis on ka ühise singli avaldamine. Ingrid Lukas, Mari Kalkun, Odd Hugo, Elephants From Neptune, Micucu ja Würffel esinevad sel sügisel Kesk-Euroopa olulisimal uue muusika festivalil Waves Central Europe Viinis ja Bratislavas; Junk Riot väisab aktiivselt Venemaad jne. Esinemistest lähivälisriikides Lätis, Leedus ja Soomes on Eesti artistide jaoks saanud senistest erandlikest üksikjuhtumitest regulaarne ja loomulik tegevus.

Programmi kinnitatud artistide nimistu kuulutatakse välja veebruari alguses.