Helen Sildna avameelselt Tallinn Music Week'i võlgadest: me kasvasime 10 aastaga liiga suureks!

 (30)
Helen Sildna
Helen SildnaFoto: Rauno Volmar

Suve lõpus lahavtas skandaal, kui Vaiko Eplik postitas Facebooki pealtnäha süütu meemi Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna arvete mittetasumise kohta. Pilt pani veerema lumepalli ning mitmed tunnustatud tegijad tunnistasid Sildna tavapärast praktikat jätta arved maksmata.

Tänases "Pealtnägijas" räägib skandaalist pikemalt Sildna ise, kes eelmisel aastal oli pildis ka tänu Narva 2024 projektile, mis ei jäänud ka rahalistest probleemidest puutumata.

Kuid mis tekitas rahapuuduse Tallinn Music Week'il? "Meie viga oli see, et paisusime nende kümne aastaga liiga suureks," tunnistas Sildna ja nentis, et nad ei suutnud organisatsiooni suutlikkust nii ruttu järele arendada. Seetõttu kaasnesid organiseerimisega ka suured võlad, mis praeguseks on tema sõnul artistidele tasutud.

Kuid rahaline seis pole Sildna firmal Shiftworks ikkagi roosiline. Näiteks 2017 aasta majandusaastast vaatab vastu 17 000 eurot kahjumit. "Kahjum on olemas, aga õnneks hea uudis on ka see, et aasta alguses õnnestus kaasata ettevõttesse üks investor, tänu kellele oleme paljud asjad saanud ka lahendatud," kinnitas ta ja lisas, et Tallinn Music Weeki rahastus ja Narva projekt ei puutu absoluutselt üldse omavahel kokku.

Loe lähemalt Menust.

Seotud lood:

Kuulsaks saanud meemi autor ja helimees Veljo Sepp ütles eelmine aasta Eesti Ekspressile, et võlgujäämine on Sildna teadlik äriajamise viis, mida ei tohiks ­Eesti Vabariigis normaalseks pidada. "Ta mõtleb, et ta on nii üllaste asjadega tegelev inimene, et talle tavaelu reeglid ei kehti,“ ütles Sepp, kelle sõnul on probleem olnud üleval aastaid. Sildna oli talle tol hetkel võlgu umbes tuhat eurot, mida naine oli lubanud mitu korda ära maksta.