HIMi laulja Ville Valo on öökullitopiste fänn

 (4)
Ville Valo
Foto: erakogu

Hiljuti raskemuusikaajakirjas Metal Hammer avaldatud intervjuus tunnistab Skandinaavia kuulsaima rokkbändi HIM laulja Ville Valo, et tal on nõrkus loomatopiste järgi. Kuulsuse Helsingi kodus on lisaks teiste loomade topistele lisaks üle 30 öökullitopise.

Ville Valo kodus on peale igat värvi ja suurust öökullitopiste veel ka musta lamba, karubeebi ja isahirve topised. Iseäralik kollektsioon on eksponeeritud Valo 19. sajandil ehitatud maja korteris. Eramu projekti autor C. L. Engel on muuhulgas projekteerinud ka Helsingi katedraali ja ülikooli hoone.

HIMi liider ise kommenteerib oma öökullitopiste harrastust järgnevalt: “Mind haaras justkui kinnisidee. Ma muretsesin esimese öökullitopise kaheksa aastat tagasi ühe talu laudast ja nii ta läks. Mulle meeldivad need linnud väga – neid näeb haruharva ja nende kohta on liikvel mitmeid müüte,” rääkis Ville Valo ajakirjale.

Ville Valo antiikesemed täis korterist võib veel leida vanaaegse soome koduoreli, terava tipuga Bavaaria-stiilis altari, hiiglasliku piibliteemalise õlimaali ning mitmeid muid eripäraseid esemeid.

Ville Valo ja HIM annavad sel suvel eksklusiivse kontserdi Õllesummeril, 15. juulil.


Fotol võib näha, kuidas õnnestus Ville Valol äsjasel Metal Hammeri jaoks tehtud fotosessioonil kehastuda ekstsentriliseks Kübarsepaks filmist Alice Imedemaal.