Igatsevad talve? Rootsi metal-punt Soilwork tellis lava taha suure koguse jääd

 (1)
Kontsert juba homme!
Soilwork
SoilworkFoto: Hannah Verbeuren

Homme esineb kontsertklubis Rock Cafe Rootsi esimetallistide ansambel Soilwork, kes esitas korraldajatele kombe kohaselt rea spetsiifilisi nõudmisi seoses lavataguse varustusega.

Soilwork on korraldajalt palunud riietusruumi: 3 kasti gaseerimata vett, ühe kasti gaseeritud vett, 6 kasti õlut, erinevaid karastusjooke (Coca, Sprite jne), ühe liitri piima ja 13 kg jääd. Lisaks puuvilju, kartulikrõpse, pähkleid, võileivamaterjali. Samuti on bänd palunud korraldajal organiseerida hommiku- ja õhtusöök.

Soilwork on rootslaste meloodilise death metali au ja uhkus Göteborgi piirkonnast. Aastal 1995 Inferior Breedi nime all alustanud ning mõni aasta hiljem juba Soilworki kuues tegutsev viisik on fänne juba algushetkedest võlunud huvitavate meloodiate ning karmi kõlaga, mida ilmestab samalaadselt kord karmilt karjuv, kord meloodiliselt laulev vokaal. Soilwork on suutnud saavutada midagi enamat, kui lihtsalt välja paista kümnete Rootsist esile kerkivate bändide seast. Vaatamata kompromissitule lähenemisele ning julgetele katsetustele tekitasid nad ärevaid laineid juba esimeste plaatidega ning arvukad tuurid üle maailma ja festivaliesinemised kümnetele tuhandetele fännidele tagasid selle, et iga järgnev plaat langes aina soodsamale pinnasele.

Seotud lood:

2005. aastal ilmunud album “Stabbing the Drama" oli Soilworki jaoks määrava tähtsusega ja seda võib pidada kui teetähiseks. Albumi ilmumisele järgnes 18kuuline maailmatuur ja esinemiskoht festivalil Ozzfest koos ansamblitega Black Sabbath ja Iron Maiden.

Tänavu 1. märtsil ilmunud albumile “The Living Infinite” eelnes 8-kuuline kirjutamis- ja salvestamisprotsess. “The Living Infinite” näol on tegemist esimese duubelalbumiga meloodilise death metali ajaloos. Kauamängivaga tõestab Soilwork taas, et pidev tuuritamine ei ole loomeprotsessile mingit mõju avaldanud, kusjuures paljud kriitikud on albumit nimetanud Soilworki tugevaimaks teoseks.

Ajakiri Alternative Press on Soilworki paigutanud "25 maailma kõige tähtsama metal-bändi" nimistusse.

Ansambel astub üles tuuri European Infity Tour 2013 raames. Soojendusesinejana astub lavale Keep of Kalessin Norrast.

Piletid Soilworki kontserdile on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Uksed kontserdile avatakse kell 19.00, kontsert algab 20.00.

Rannap Roostevaba maailm