Intervjuu Body Machine Body peaesineja Millimetricuga


Intervjuu Body Machine Body peaesineja Millimetricuga
Foto: erakogu

15. oktoobril toimub Tallinnas klubis Tapper juba kolmandat aastat järjest peamiselt tumedamat elektroonilist muusikat pakkuv festival Body Machine Body.

Body Machine Body festival toob sel aastal Eestisse mitmeid väärikaid tähti oma skene taevast! Peaesinejaks on süngetel electro/tehno radadel seiklev Prantsuse elektro-produtsent Millimetric, kelle loomingut võib kuulda hämaratest underground ööbklubidest kuni särava moemaailma catwalkideni. Millimetric on teinud koostööd selliste tuntud artistidega nagu David Carretta, The Hackeri ja Blackstrobe-i Arnaud Rebotiniga

Teiseks peaesinejaks võib tituleerida Inglismaalt tulevat Detrius`t, kes segab oma loomingus dubstep`i, post-rock`i ja industriaali. Kanadast saabub korra varemgi siinmail klubi paigast nihutamas käinud müra-ja eksperimentaal-elektroonika mees Holzkopf. Soomlaste kahurväest saabuvad sel korral Oldschool Union ehk nagu nimigi ütleb on tegu vana-kooli EBMiga, millele vürtsiks lisatud pisut punk-rebelit ning stiilipuhas electro-industrial trio Kuroshio, kelle frontman aQi. võib lausa nimetada põhjanaabrite dark-electro pioneeriks. Loomulikult on kohal meie oma pommitajad eesotsas Mimicry ja Pedigree`ga ning oma lavadebüüdi teeb haruldaselt tigeda naisvokaaliga küber-gooti/electro-industrialtrio Error: Success!.

Lühiintervjuu peaesineja Millimetricuga:

Kõigepealt küsiks kohe, miks teil seal Prantsusmaal nii palju nii häid electro/techno artiste on? Ma saan aru nendest kommertslikuma suuna artistidest, kes said impulsi Daft Punk`ilt, kuid sina, David Carretta, The Hacker, Black Strobe, Oxya jt. ei ole otseselt selle kooli kasvandikud.

Ma ei tea kuid läbi aegade on paljud Prantsuse bändid ja produtsendid kasutanud elektroonilisi instrumente. Kaheksakümnendate tuntuimad bändid olid Deux, Taxi Girl, Martin Dupont… Võibolla meil on see eriline Prantsuse puudutus, ma ei tea. Mu sõbrad The Hacker, Carretta, Arnaud (Black Strobe) ja mina tuleme underground skenest ja leian,
et meie sound on väga erinev Daft Punki omast. Mu esimesed mõjutajad olid DAF, Cabaret Voltaire, Severed Heads ja The Klinik. Underground ringkond pakatab stiilidest ja eksperimentaalsusest.

Sinu muusikas on tugevalt vanakooli EBM`i ja industriali mõju. Kust sa saad inspiratsiooni ja millise muusikaga sa üles kasvasid lapsepõlves?

EBM on minu kui artisti elu algus. Front 242, Front Line Assembly, DAF, Signal Aout 42 ja paljud teised eksperimentaalsed elektroonilised bändid mõjuvad kui külm energia. Mind inspireerivad rütm, bassiliinid ja jutusämplid.

Kui Miss Kittin oleks sind kutsunud The Hacker`i asemel, kas sa oleks läinud? Usun, et see poleks läinud? Usun, et see poleks karvavõrdki nõrgem plaat tulnud. Või oled sa tagasihoidlikum ja ei janune nii palju tuntuse järgi?

Miks mitte? Arvan, et meie helipilt oleks karmim kui see mis nemad koos loovad. Olen nende soundi ja esimese albumi fänn.

Su võrdlemisi pika karjääri jooksul on ilmunud palju singleid ja remixe, kuid vaid 1 täispikk album. Mis on selle põhjuseks?

Ma töötan aeglaselt, tõsi. Ma peaksin rohkem aega oma loomingu jaoks võtma, kuid samas naudin väga remiksimist ka. Kui töötada albumi kallal, peavad lood moodustama terviku ja järgima seda nähtamatut joont mis teeb selle terviku sidusaks. Minu jaoks võtab see aega.

Eelmine album oli remixide ja 3 boonus looga. Millal on sult oodata uut täispikka albumit?

Lõpetasin just remiksid Neon Electronicsile, The Horroristile, Absolute Body Controlile ja Adriano Canzianile. Nüüd pean veel ühele Hispaania leibelile EP produtseerima ja peale seda tõenäoliselt hakkan albumi kallal tööd tegema. Ehkki ma pole veel kindel, mis suunas ma seda tööd hakkan tegema.

Nii mõnelgi Millimetricu lool on külalislaulja. Kuidas sa tavaliselt neid lugusid laivis esitad? Vaevalt, et suur seltskond mainekaid artiste sinuga kaasas käib esinemistel.

Jah, ma esitan ka neid lugusid. Nende hääled on mul lindistatud eraldi reana arvutis, seega saan lisada efekte ja neid loop'ima panna et luua realistlik live tunnetus. Sellega probleemi ei ole.

Millist live-setti võivad Eesti inimesed sult oodata?

Võite oodata techno/EBM/new beat stiile omavahel segavat live'i.