Jaanus Nõgisto kinnitab: Taavi ja Birgit saavad Urmas Alenderi lauludega väga hästi hakkama!

 (8)
Jaanus Nõgisto
Jaanus NõgistoFoto: Mart Sepp

19. novembril Kaarli kirikus ja 20.novembril Salemi kirikus toimuvatel Urmas Alenderi mälestuskontsertidel esitavad Birgit Varjun ja Taavi Peterson Alenderi laule ning neid saadavad legenaarse laulja Ruja-aegne bändikaaslane kitarrist Jaanus Nõgisto ja pianist Margus Kappel.

Nõgisto usub, et kontsertelamus saab olema vägev igale kuulajale. "Taavi ja Birgit saavad Urmase lauludega väga hästi hakkama, kuna enamiku mulle tuntud lauljate mōtlemise mehaanika on sarnane. Taavi ja Birgit on emotsionaalsed inimesed ja see lisab ettevōtmisse oma nüansi," julgeb ta garanteerida.

Meenutades oma vana sõpra Alenderit, tunnistab Nõgisto, et omaenda laule lauldes tundis too end kõvasti vabamalt. "Urmas oli laval üksi lauldes ja kitarri mängides vabam ja huligaansem kui Rujaga esinedes. Ta pidi nii vōi teisiti arvestama nende laulude autorite arvamuse ja ettekujutusega. Neid Urmase lugusid, mis Ruja kavasse vōttis, polnud just väga palju ja ka siis säilis neist pigem idee ja olulisem osa meloodiast. Aga selline töömeetod on enamikus mulle teadaolevates heades bändides."