Jazzkaar kutsub täna nautima tasuta kontserte Telliskivi Loomelinnakusse


Õiguste eest seisja autasu üleandmine Nordia kontsertsaalis
Õiguste eest seisja autasu üleandmine Nordia kontsertsaalisFoto: Taavi Sepp

Juba 16. korda toimuv Jazzkaare tasuta kontsertide päev toob täna, 22. aprillil Telliskivi Loomelinnakusse ja selle lähiümbrusesse enam kui 20 tasuta kontserti ning mitmeid teisi põnevaid sündmusi kogu perele.

Muusikast, tantsust, kunstist ja piirkonna ajaloost on oodatud osa saama perekonnad, noored ja vanad. Sel päeval tasub kaeda plaaditurule, et kodust muusikavalikut täiendada huvitavate leidudega, ja teadmised saab panna proovile jazziteemalises mälumängus.

Päev algab juba kell 11:00 koos MyFitnessi treeneri Inge Nelki hommikujoogaga, kus meeleolu aitavad luua Liina Saare vokaalrännakud. Kui keha on soojaks venitatud, saab proovida kiiremaid tantsusamme svingtantsu õpitoas. Rännak jätkub ajaloomatkaga Jaak Juske eestvedamisel. Fookusesse võetakse Telliskivi põnevad nurgatagused ja omaaegsed tööliste meelelahutuspaigad.

Muusikavalik on värvikas ja mitmekülgne – päeva kavast leiab nii Eesti armastatud lauljaid-laulukirjutajaid nagu Mari Jürjens ja Liisi Koikson kui ka hõrku instrumentaalmuusikat nagu kontrabassi-trompeti duo Ara Yaralyan ja Jason Hunter.

Seotud lood:

Sel aastal on rõhk noortel talentidel ja noortel muusikasõpradel. Oma etteaste teevad Noortebändi konkursil elamuse pakkunud ansambel Hommage, andekas lauljatar Marianne Leibur jt. Lisaks ootame noori plaadikeerutajaid kätt proovima DJ õpituppa, kus oma kogemusi jagab Heidy Purga. Kunstnik Andrei Kedrin ootab huvilisi jazzportree õpituppa.

Kavast leiab ka eelmisel aastal populaarseks osutunud perebändide kontserdid – Pelgulinna rahvamajas astuvad publiku ette vennad Mälgandid ja vennad Tublid. Jazziplaatide turul Punases Majas on kell 13.00-16.00 müügil nii uued kui ka kasutatud vinüülid ja plaadid, rariteedid ning Eesti muusikute värsked albumid.

Õhtu lõpetab väärikalt Estonian Dream Big Band Raul Söödi juhatusel. Kontserdiga tähistab kollektiiv oma 20. tegevusaastat, olulise sündmuse puhul liituvad orkestriga erikülaline saksofonist Manuel Dunkel Soomest ning säravad laulusolistid Liisi Koikson ja Elina Hokkanen.