J.M.K.E. saab täna kolmkümmend aastat vanaks!


Villu Tamme
Villu TammeFoto: Tanel Meos

J.M.K.E. sünnipäevaks loetakse 18. jaanuari 1986, kui esineti Vinnis ansambli Turist soojendusbändina koosseisus Mati Pors (laul), Villu Tamme (kitarr), Tarvo Hanno Varres (basskitarr), Venno Vanamölder (trummid). Esimesena astus siiski sel kontserdil lavale Rainer Jancis (Metro Luminal), kes ühe klaveripala esitas.

"30 aastat on see nael siin püsti olnud, midagi see tähendab ja ilmselt mitte head"... 23. jaanuaril tähistab Rock Cafes kolmanda aastakümne täitumist korraliku peoga legendaarne punkbänd J.M.K.E. Bändi karismaatilise liidri Villu Tamme arvates on nii pikk tegutsemine tänase päevani teatavas mõttes arusaamatus, aga J.M.K.E. värvikas ajalugu kõneleb teist keelt. Terve rida plaate täis Eesti punk-kultuurile hümnidena kõlavaid lugusid ja arvestatav tuntus piiri taga on reaalsus. Naudi väikest videoretrospektiivi siin ja praegu:

Ja videoretrospektiivi lõpetuseks Karl-Erik Taukari parim laul (pole ime, et parim - ikkagi Villu Tamme looming):

Õhtumaa viimaseid tunde aitavad juubilaril mööda saata ehk suurt juubelipidu sel laupäeval Rock Cafe's pidada kauaaegne sõprusbänd Psychoterror, endiste bändikaaslaste taasloodud projekt Hot Kommunist, juba tuntust rebiv Tartu hardcore-punk kollektiiv SS Robot ja ajalooline Soome hardcore-punk legend Rattus, mille kiiluveest on tõusnud bände Rytmihäiriöst Sepulturani.