JUBE! Vägistamisskandaalidesse mattunud Rootsi muusikafestival jääb ära, naiste turvalisust ei suudeta tagada

 (128)
JUBE! Vägistamisskandaalidesse mattunud Rootsi muusikafestival jääb ära, naiste turvalisust ei suudeta tagada
Vida Press

Rootsis toimuva Bråvalla muusikafestivali korraldajad teatasid 2018. aasta festivali ärajäämisest, kuna nad ei suuda enam tagada naiste turvalisust festivalil, vahendab LA Times. Nädalavahetusel toimunud peol oli mitmeid seksuaalse ahistamise juhtumeid, nende hulgas ka üks vägistamine.

Norrköpingu linnas toimunud ja pea 45 000 inimest võõrustanud festival tegi otsuse järgmisel aastal pidu ära jätta pärast seda, kui üksteist seksuaalse ahistamise juhtumit ja üks vägistamine leidsid aset tänavusel festivalil.

Vägistamine toimus väidetavalt reedel Rootsi artisti Håkan HellströmI esinemise ajal.

Rootsi peaminister Stefan Löfven sõnas pühapäeval toimunud pressikonverentsil, et noored naised ei tohiks olla selliste ohtudega silmitsi. "Need on võikad teod. Me peame selle peatama," sõnas Löfven.

See ei ole esimene kord, kui Bråvallat painavad seksuaalse ahistamise juhtumid, eelmisel aastal toimus festivalil koguni viis vägistamist ja kaksteist seksuaalse ahistamise juhtumit.

Bråvalla festival on toimunud alates aastast 2013 ning meelitab igal aastal kohale üle 40 000 inimese. Festivalil on eelnevatel aastatel esinenud maailmanimed Robbie Williams, Iron Maiden, Kanye West ja Rammstein.