Junip, Temples, You Me at Six ning teised lisandusid Positivuse programmi!

 (1)
Temples
TemplesPressimaterjalid

Junip, Temples, You Me at Six, MØ, FM Belfast ja Pompeya lisandusid Positivus festivali esinejatenimekirja. Samuti jõuavad festivalilavadele tagasi King Charles ning And So I Watch You from Afar. Positivus festival toimub 18.-20. juulil Salacgrivas, Lätis.

José Gonzáleze meloodiline folk rock bänd Junip tuleb kuulajaid rõõmustama ning annab oma panuse idüllilisse suveõhtusse. Esialgu oli tegemist Gonzáleze ning tema lapsepõlvesõprade hobibändiga, kuid nüüdseks on Junip kanda kinnitanud tõsiseltvõetava psühhedeelilise folk rock bändina. Nende oodatud debüütalbum “Fields” (2010) sai kriitikute ja muusikanautlejate sooja vastuvõtu osaliseks. Junipi värskeimat loomingut võib kuulda näiteks filmi “The Secret Life Of Walter Mitty”
soundtrackilt.

Kuuekümnendate gläm rocki esindab festivalil Temples. Bänd oli muusikamaailmas sensatsioon juba enne kui ilmus nende debüütplaat “Sun Structures” (2014). Noel Gallagher nimetas neid parimaks uueks Briti bändiks ning nad on juba üles astunud suurimatel muusikafestivalidel ning esinenud Hyde Park’is koos The Rolling Stones’iga.

You Me at Six (YMAS) on üks hetke populaarsemaid Briti pop rock eksport bände. Oma hullumeelsete pungilike riffide ja põnevate pop refräänidega on YMAS vallutanud Briti edetabeleid, müünud välja Wembley staadioni ning liikunud pop pungist edasi meloodilisema ning kaasaegsema rocki juurde, üllatades ning rõõmustades publikut nii festivalidel kui kontsertsaalides.

Seotud lood:

Üks põnevamaid tõusvaid Taani indietähti on kahtlemata MØ (Karen Marie Ørsted), keda võrreldakse tihti esinejatega nagu näiteks Grimes, Twin Shadow ja Santigold. Juba esimesed kaks lugu tõid talle plaadilepingu Sonyga ning debüütalbum “No Mythologies to Follow” ilmus käesoleval aastal.

Mänguliselt nurjatu Islandi süntpop bänd FM Belfast on tõeline festivaliesineja, luues vaoshoidmatut muusikat endale ja oma publikule.
Bändiliikmete arv varieerub kolmest 45-ni, olenevalt sellest, kes parasjagu vaba on. FM Belfast on positiivselt ootamatu ning nende instrumentide arsenal on tõeliselt lai, mõnikord on laval isegi karjakellad.

Positivus festivalile alati väga oodatud külaline King Charles on Lätis kahtlemata palavalt armastatud esineja. Tema südamlikud ülesastumised garanteerivad positiivse emotsiooni ning inspireerivad kuulajaid. Sel suvel esitleb King Charles uusi lugusid oma peagi ilmuvalt albumilt.
Kuningas on tuuritanud koos Laura Marlinguga, eelmise aasta peaesineja Noah and the Whale’iga ning samuti Mumford and Sons’iga, kellega koos salvestati ka lüüriline ballaad “The Brightest Lights”.

Saades inspiratsiooni diskost ning indie rockist, kirjutab ambitsioonikas Moskva kvartett Pompeya suurepäraseid inglisekeelseid poplugusid. Bändi loomingus on kuulda kauneid meloodiaid ning kaasakiskuvaid kitarririffe. Olles äsja USAs tuuritanud, avaldas Pompeya kuulajaile muljet aasta suurimal muusikatööstuse üritusel SXSW.

Põhja-Iiri rock bänd And So I Watch You From Afar (ASIWYFA) naaseb samuti Positivusele. Esimest korda astus bänd festivalil üles aastal 2010. Nende dünaamiline ja plahvatuslik instrumentaalmuusika sobib ideaalselt festivali soundtrackile.

Festivalipass ilma telkimiseta maksab hetkel EUR 57, koos telkimisega EUR 63. Piletid on saadaval www.positivusfestival.com lehel ning Piletilevis ja Ticketpros. Piletite hinnad tõusevad peagi.