Kaks päeva väärt jatsu! Võsu Jazzil astub saksofonil üles James Browni kamraad Pee Wee Ellis


Alfred "Pee Wee" Ellis
Alfred "Pee Wee" EllisFoto: Vida Press

14. ja 15. juulil toimub Eesti ühes ilusaimas rannakuurordis Võsul kahepäevane tasuta minifestival Võsu Jazz, mille peaesinejana astub üles James Browni bändi saksofonist Pee Wee Ellis Ameerika Ühendriikidest.

76-aastane Alfred "Pee Wee" Ellis on täna üks maailma parimaid saksofonimängijaid. Ta oli legendaarse James Browni bändijuht ehk siis vaat et kõige tähtsam isik selle legendaarse esineja ning nime taga. Pee Wee Ellis on James Browniga kaaskirjutanud kaks lugu - "Cold Sweat" ja "Say It Loud - I'm Black and I'm Proud". Samuti on Pee Wee Ellis teinud koostööd Van Morrisoniga, kes ta kutsus enda bändijuhiks. Võsu Jazzil esineb Pee Wee James Browni austuskavaga ning koos temaga on veel laval Anders Bergcrantz trompetil, Jim Schneider klaveril, Rickard Malmsten bassil ning Tanel Ruben trummidel.

Sel aastal on Võsu Jazz ühendanud jõud Võsu Muusikapäevadega. Reedel toimuvad kontserdid Võsu küla olulistes paikades ning toimub festivali avamine Marju Läniku ning Rakvere linnaorkeriga. Laupäeval ootavad ees aiakontserdid Võsu ilusaimates aedades.

Programmi ja lisainfo leiad aadressilt www.vosujazz.ee

Foto: Vida Press