Kerli Kõivu rasked ajad suures muusikatööstuses: jäin oma esimese plaadi eest miljon dollarit võlgu

 (4)
Kerli Kõivu rasked ajad suures muusikatööstuses: jäin oma esimese plaadi eest miljon dollarit võlgu
Foto: Kanal 2

Eile õhtul jõudis Kanal 2 ekraanile kaheosalise haarava teleuurimuse "Eesti staarid suure läbimurde ootel" esimene episood, milles Ameerikas karjääri teinud Kerli Kõiv tunnistas, et väikesel artistil on suures muusikatööstuses raske midagi võita.

"Need lepingud ja asjad...See tundub kõik nii tobe. Minu enda jaoks tundub see nagu eelmine elu. See oli hästi äge õppimisvõimalus ja see avas mulle palju uksi, aga praegu ma ei soovi enam osaleda muusikatööstuses. Mulle ei sobi need šovinistlikud maailmavaated. Mulle ei sobi see, et mind naiskunstnikuna hinnatakse vähem kui meeskunstnikke," möönis nüüdsest oma asja tegev Kerli, et ei plaani enam suurele plaadifirmale allkirja anda.

"Mulle ei sobi see, et kui plaadifirma maksab sulle avanssi, siis kõik raha, mis hakkab tagasi tulema, sellest saad sina kümme protsenti ja enne veel maksad tagasi avansi, kõik võlad, muusikavideod ja promod. Isegi, kui sa teed meeletult tööd, oled kogu aeg miinuses. Nüüd on see võlg küll kustutatud, aga ma jäin oma esimese plaadi eest miljon dollarit võlgu. Ma ei teeninud oma esimese plaadiga ühtegi senti," tunnistas lauljatar.