Kes on Gameboy Tetris? Lasnamäe karmi elukooliga poiss Haapsalust!

 (2)
Kes on Gameboy Tetris? Lasnamäe karmi elukooliga poiss Haapsalust!
Foto: kaader videost/ETV

Näitleja, kahe lapse isa ja 34-aastane mees Haapsalust, kelle päästis halvast elukäigust muusika. Just nii võiks lühidalt kokku võtta Gameboy Tetrise ehk Pavel Botšarovi tegemised. Väiksena kosmonaudiks saada soovinud mees ei ole pilvedest kõrgemale põrutanud, ent muusikataevas tõeline tegija: aasta laulu tiitli viis ta koos nubluga "Für Oksana" eest eelmisel nädalal koju.

Haapsalus sündinud ja 12-aastaselt Tallinnasse Lasnamäele kolinud Pavel unistas lapsena kosmonaudi elukutsest, aga juba õige vara jõudis räppmuusikani, kus tema suurimateks mõjutajateks olid kodurajooni noortekambad, vahendas ETV saade "Pealtnägija".

Noorukina emaga kasvanud Pavel ei varja, et sattus sageli Lasnamäel pahandustesse. Näiteks pani pihta sõpradele muljeavaldamiseks tanklast maiustusi. Lõpuks oli aga just muusika see, mis noore mehe õigele teele tiris.

"Kui ma satun sinna Lasnamäele tagasi mingil põhjusel, siis ma vaatan, et hästi vanad minu tuttavad on täielikult süstlanarkomaanid või keegi on surnud, keegi on vanglas," tõdes muusik telesaates.

20 aasta vältel on Pavel musitseerinud erinevates venekeelsetes hip-hopansamblites, millest suurima läbimurde saavutasid Gorõ Lana ja Catapulta, kellega tuuritati Venemaal. 2018. aastal esines ta isegi vabariigi presidendi suvisel roosiaia vastuvõtul.

Seotud lood:

Paveli tõeline tähelend sai alguse aga 2016. aastal, kui jäi silma Võsu räpipundile 5Miinust. Pavel, keda vähesed olid seni üldse eesti keeles rääkimas kuulnud, hakkas üleöö ka eesti keeles räppima. Tänaseks on Gameboy Tetris täieõiguslik 5Miinuse liige.