Kiledressid ja teksatagid: Keskealine publik nostalgitseb Retrobestil

 (36)
Täna algas festival Retrobest, mis viib inimesed ajas paarkümmend aastat tagasi.
Täna algas festival Retrobest, mis viib inimesed ajas paarkümmend aastat tagasi.Foto: ARDO KALJUVEE, Martin Dremljuga

Retrobesti väravad avanesid ja teekond minevikku on alanud. Esimeseks esinejaks on artist, kes ühena vähestest lääne staaridest pääses nõukogude ajal raudse eesriide taha - Toto Cutugno.

Pühajärvel saab ka näha artisti, keda Elton John on iseloomustanud kui ajastu parimat laulukirjutajat, “The Riddle'i” ja “Wouldn't It Be Good” autorit a esitajat Nik Kershaw'd. Rootsist saabub suure live-kontserdiga publikut hullutama 1990ndate ikoon E-Type. Festivali külastajate tungival soovil on festivali residendina tagasi Thomas Anders Modern Talkingust.

Miljonite lemmikhitte laulab Pühajärve ääres Mike Oldfieldi laulude “Moonlight Shadow” ja “To France” imeline naisvokaal ning laulu “Everytime We Touch” autor Maggie Reilly. Lisaks 1980ndate-1990ndate supertähed Alexia, Real McCoy, SASH!. Tina Turneri lihtsalt parimad hitid toob lavale Inglismaalt pärit Tina Turner's Tribute Show.

Armastatud Eesti artistidest esinevad Anne Veski; 2 Quick Start, Black Rokit, Mr. Happyman, Kuldne Trio ja Nancy. Videodiskoga üllatab Arno K ja stiilipidulised viivad ajas tagasi päevajuhid Mart Juur ning Eesti esikosmonaut Black Rokit.

Sel aastal üllatab Retrobest kõiki ajastusõpru kosmilise comebackiga, kui lavale naaseb originaalkoosseisus vaid üheks kontserdiks armastatud Eesti popbänd JAM.