KLAPID PÄHE: Rokipunt Dead Furies andis välja debüütalbumi: salvestasime selle suhteliselt väsinuna metsamajas


Dead Furies
Dead FuriesFoto: Maris Savik

Rokikollektiiv Dead Furies üllitas debüütalbumi “No Talkin’ All Action”.

Kuulajad said bändi esimesest kauamängivast maigu suhu läinud aasta lõpus ilmunud esiksinglist “Gimme Shock”, mida mängiti hoogsalt nii Raadio 2-s kui ka erinevates muusikakeskkondades. “Päev pärast albumi ilmumist võttis meiega ühendust Briti väljaanne Fireworks sooviga saada intervjuud ning meie albumit oli YouTube’is arvustanud raskemuusikalembeline kuulaja Prantsusmaalt,” ütleb Dead Furiese vokalist ja kitarrist Ardo Fury (Ardo Kivi, kes on muusikasõpradele varasemalt tuttav Tallinn Daggersist – toim).

“No Talkin’ All Action” salvestati koos Talbotis figureeriva helikunstniku Magnus Andrega. Sessioon ei toimunud stuudios, vaid bändimehed pakkisid oma pillid kaasa ja põrutasid teose sissemängimiseks mereäärsesse suvilasse. “Salvestamisest meenub esimesena mu täiesti ebaglamuurne välimus. Korralikud vuhvel-crocsid ja lotendavad dressid. Aga metsas peabki nii olema,” räägib bändi bassist Robert (Robert Kõrvits – toim.) “Teine oluline asi — tegime suurest adrenaliinitulvast kõik lood kiiremad kui algselt planeeritud,” lisab ta.

Plaadil on 12 lugu, millest Robert toob välja “Fille De Joie”. “Salvestasime selle suhteliselt väsinuna seal metsamajas ja seetõttu tundub mulle loo minoorne toon kuidagi eriti aus. Ardo laulab seda ka nagu südantpuistav teismeline. Läheb hinge!”

Seotud lood:

Dead Furies esitleb oma esimest kauamängivat kontsertidel nii Tallinnas kui ka mujal. Avalöögi saavad kontserdid 11. veebruaril Von Krahlis. Sellele järgneb kontsert 18. veebruaril Tartus Genialistide Klubis.

Dead Furiese koosseisu kuuluvad Ardo Fury (Kivi), Robert Fury (Kõrvits) ja Erik Fury (Weiland) trummidel. Varasemalt on välja antud 1 EP ja 3 muusikavideot: “Devil’s Musik” (2016) ning “Listen To T.Rex” (2016), “C’mon C’mon” (2017), “No Talkin’ All Action” (2017).

Kuula albumit: