Klubimuss või hoopis klassika? Teadlaste sõnul teevad need muusikapalad kuulajad kõige õnnelikumaks

 (1)
EV100 kunsti- ja muusikaprogrammi lõpupidu
EV100 kunsti- ja muusikaprogrammi lõpupiduFoto: Jaanus Lensment

Samuel Barberi „Adagio“ leiab filmide soundtrackidelt ning seda on töödelnud tuntud tantsumuusika DJ-d, teiste hulgas Tiësto. Nii klassikalise kui ka tänapäevase tantsumuusika versiooni leiab maailma kõige õnnelikumaks tegevate muusikapalade esiviisikust.

Montreali Neuroloogilise Instituudi teadlased uurisid muusika kuulamise ajal inimeste ajus toimuvaid muutusi ning leidsid, et teatud muusikapalasid kuulates vabaneb ajus rohkem dopamiine, mis suurendavad õnnelikkustunnet ja motivatsioonitahet, kirjutab ajakiri Inc.

Teadlaste uuringu põhjal jõudis inimesi õnnelikuks tegevate muusikapalade edetabeli teisele kohale USA 20. sajandi suurima helilooja Samuel Barberi „Adagio“ ning viiendale kohale sama teose tantsumuusikatöötlus Tiësto „Adagio for Strings“. „Adagio“ on tuntud ka filmimuusikast ning see oli USA presidendi J.F. Kennedy lemmikteos.

Õnnelikuks tegevate muusikapalade esiviisikus kahekordselt esindatud kuulsa „Adagio“ klassikalist versiooni saab kuulata 2. märtsil Estonia Kontserdisaalis tippviiuldaja Kolja Blacheri ja Talllinna Kammerorkestri esituses.

Maailma kõige õnnelikumaks tegevad muusikapalad on:

1. Debussy "Clair de Lune"

2. Barber „Adagio“

Seotud lood:

3. Beethoveni klaverisonaat nr 17 d-moll

4. Explosions in the Sky "First Breath After Coma"

5. Tiësto "Adagio for Strings"

Rannap Roostevaba maailm