Korraldaja avalikustab, kui palju Filipp Kirkorovi ära jäänud kontsert talle juba maksma on läinud: seda ei kompenseeri keegi

 (11)
Korraldaja avalikustab, kui palju Filipp Kirkorovi ära jäänud kontsert talle juba maksma on läinud: seda ei kompenseeri keegi
Foto: Scanpix

Koroonaviiruse leviku piiramiseks keelas riik kõigi avalike ürituste korraldamise. Seetõttu jäi viimasel minutil ära mitu kontserti, mille korraldamine suisa rahvusvaheline oli. Nende hulgas oli ka kurikuulus Filipp Kirkorovi kontsert, mida korraldaja kuidagi ära ei tahtnud jätta.

Kirkorovi kontserdi korraldaja DealAgency OÜ esindaja tõdes Bublikule, et kulutusi, mida ei saa kuidagi tühistada on terve hulk. "Reklaamikampaania, meeskonna transpordikulud ja tehnika, mis toodi kohale välismaalt. Kui see kõik arvesse võtta, siis on kadu kümnete tuhandete eurode väärtuses."

Praeguseks on korraldaja kaotanud juba umbes 35 000 eurot, mis on vaid algusega kogunenud summa. "Transpordiga tuleb veel lisakulusid, uuesti. See summa võib tõusta veel kahe kuni kahe ja poole kordseks."

Korraldaja selgitab, et kontserdi ärajäämises ei saa süüdistada ei organiseerijaid ega artisti. Korraldajana pidasid nad kuni viimase minutini vastu, isegi kui meeskond juba ära soovis lennata. Lõpuks oli riik see, kes eriolukorra kehtestas.

Kes ja kuidas tema hinnangul lahenduse välja peaks käima, seda korraldaja ei ütle."Kuna see on olukord, kuhu meid sunniti, siis muidugi peab olukorral olema mingi lahendus, mis ei haavaks ei korraldajat ega fänne. Transport ja tühistamine on alati finantsiliselt väga keerulised. Aga nüüd, kui ei saanud ennast olukorra tarvis isegi kindlustada mitte, on löök veelgi tugevam."

Loe SIIT, kuidas eriolukord kodumaistele muusikutele mõjunud on.

Koroonaviirus COVID-19

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!