Kosmikud juubelikontsertide eel: meid on originaalkoosseisus vähem järel kui Rolling Stones’il, aga rohkem kui Ramones'il

 (1)
Kosmikud. Kõmmari mälestuseks.
Kosmikud. Kõmmari mälestuseks. Foto: Madis Veltman

Eesti depressiivroki eredaimal tähel Kosmikutel täitub tänavu 20 tegutsemisaastat, mida tähistatakse üle-eestilise kontserttuuriga, mis saab alguse juba 11.oktoobril Tallinnas. Kosmikute esimene laulja Taavi Pedriks läks 2000. aastal vabasurma ning basskitarrist Raivo Rätte hukkus traagiliselt eelmisel aastal, seetõttu viskavadki mehed süsimusta nalja selle üle, et neid on originaalkoosseisus mehi vähem järel kui Rolling Stones’il, aga rohkem kui Ramones’il, kirjutab Õhtuleht.

Ainsad originaalkoosseisu mehed ongi Aleksander Vene ja Kristo Rajasaare ning varalahkunud Pedriksi ja Kõmmari asemel musitseerivad bändis solist Meelis “Hainz” Hainsoo ja basskitarrist Rainer “Rob” Sirel, kes tuli end ansamblile ise välja pakkuma.

“Kui oled juba bändi tegema hakanud, siis ei pääse sellest lõpuni,“ nendib Vene. “See on mõnes mõttes rongimoment, et osa läheb lihtsalt mõnes peatuses maha ja sa ei saa sinna midagi parata — rong läheb ikka edasi,” lisab Kristo ning kutsub üles fänne ka kingitusi tooma — läbi aastate on Kosmikutele toodud nii “Kosmose” veini, hauaplaate, matuselilli kui ka rinnahoidjaid.

Refereeritud Õhtulehest

Rannap Roostevaba maailm