Kosmikud tähistavad "Pulmade ja matuste" 10. aastapäeva viie kontserdiga üle Eesti

Üllar Jörberg kah pundis!
Kosmikud 2012 enne aja mahavõtmist
Foto: Tanel Meos

Musta huumoriga Eesti depressiivroki ja kosmopunkbänd Kosmikud taasesitleb 2006. aastal ilmunud albumit „"Pulmad ja matused“" viie kontserdiga üle Eesti.

Kosmikute kolmas stuudioplaat “„Pulmad ja matused“” on siiani bändi edukaim album, sisaldades hitte “„Jeerum““, “„Viimane etapp““, “Üliintelligentne““, “„Iga reklaamtahvli taga“” ning loomulikult selle nimilugu “„Pulmad ja matused““.

10 aastat tagasi esitleti plaati läbi raskuste kuna laulja Hainz oli vigastanud Achilleuse kõõlust ning tuur tuli läbida ratastoolis. Vigastusterohkest spordist loobumine annab sedapuhku lootust minna liikvele täisjõududega.

Kosmikud esitavad juubeliplaati täies mahus, sealhulgas tuleb esmaettekandele lugu „“Lilled““, mis pole kontsertidel seni kõlanud. Lisaks pakuvad Kosmikud muidugi ka oma live-lugude paremikku teistelt plaatidelt ja mitte ainult — nimelt liitub Tartus, Pärnus ja Tallinnas Kosmikutega Üllar Jörberg, kellega bänd salvestas hiljuti lood “Jeesus Kristus““ ja “„Reisin““. Tallinnas astub lavale ka DND.

07.04. Baikonur, Järvakandi
08.04. Genialistide klubi, Tartu (+ Üllar Jörberg)
09.04. Ööklubi Kino, Põlva
15.04. Klubi Tempel, Pärnu (+ Üllar Jörberg)
16.04. Rock Cafe, Tallinn (+ Üllar Jörberg, DND)

Piletid on müügil Piletilevis.