Kuri karjas! Staarid ei taha Iisraelis Eurovisioonil esineda!

 (121)
Kuri karjas! Staarid ei taha Iisraelis Eurovisioonil esineda!
Foto: Kuvatõmmis

Dame Vivienne Westwood, Peter Gabriel ja Wolf Alice on kolm artisti 50st, kes on palunud, et Eurovisioon Iisraelist ära viidaks. Paluti isegi BBC abi, et organiseerijatelt kolimist nõuda.

Allkirjastatud pöördumises leiavad staarid, et Iisrael rikub inimõigusi: "Eurovisioon võib küll olla kerge meelelahutus, kuid see ei ole vabastus inimõiguste tagamisest," vahendab BBC.

Staarid toovad välja, et Iisraeli poliitiline käitumine paneb Eurovisiooni loosungi kõhedalt kõlama. Nimelt on see aasta Eurovisiooni fookuses mitmekesisus ja sallivuse propageerimine: "Me ei tohi ignoreerida Iisraeli süstemaatilist palestiinlaste inimõiguste rikkumist."

Kuigi BBC vastas, et neil pole eetiline sekkuda poliitilistesse arutlustesse, siis staarid tõid välja, et Suurbritannia Eurovisiooni laulu konkursi nimi on "Sina otsustad", mis läheb vastuollu antud olukorraga: "BBC peaks mõtlema, et "Sina otsustad" ei kehti palestiinlastele, kes ei saa "otsustada" oma riigist Iisraeli vägede välja viimist."

BBC jäi siiski endale kindlaks ja tõi välja, et võistlus ei ole kunagi kajastanud poliitilisi vaateid: "Võistlus on alati hinnanud sõprust, kaasamist, sallivust ja mitmekesisust ning me ei leia, et oleks eetiline BBC osalemist poliitiliselt ära kasutada." Lisaks toodi välja, et riik, kus võistlus toimub, on paika pandud Eurovisiooni reeglites, mitte BBC otsustada.