KUULA: Merepäevad lainetas uue looga avatuks Marten Kuninga uus kollektiiv Miljardid

 (2)
Lisaks fotod avamiselt!

Täna, 2. juunil tutvustasid Tallinna Merepäevade korraldajad tänavuste merepäevade programmi ning lisaks sellele ka uut lugu, mille Berliinist naasnud Marten Kuningas ekstra selle ürituse tarbeks loonud on koos kollektiiviga Miljardid.

Muusika autor Marten Kuninga sõnul oli Tallinna Merepäevade tunnusloole muusika kirjutamine põnev ja väljakutsuv protsess, mille nad hea meelega bändiga vastu võtsid. „Uued väljakutsed on ühele artistile alati meeltmööda. Kui meie poole pöörduti sooviga saada Juhan Saare sõnadele meeleolukas ja kaasahaarav lugu, siis ei saanud sellele „ei“ öelda,“ rääkis Kuningas.

Mis oli uue loo tegemise juures inspiratsiooni allikaks? „Olin mõnda aega Eestist ära Berliinis, kus puudusid merikajakate huiked. Tulin tagasi, läksin esimese asjana mere äärde. Kobasin taskus. Leidsin kortsus lehekeselt väljakirjutatud Juhan Saare luuletuse. Vaatasin merd, vaatasin sõnu, siis uuesi merd, ja muusika hakkas lahti rulluma. Sel hetkel seal suure sinise ees Pikakaril mõistsin veel paljut muudki,“ jättis Kuningas salapära õhku.

Tallinna Merepäevad 2015 korraldajad avaldasid lootust, et tegemist võiks olla 2015. aasta uue suvehitiga, mis toob meresõbrad Tallinna Merepäevade laineharjale juba juunikuus.

Tallinna Merepäevad 2015 toimuvad 17.-19. juulini.