KUULA: Miljardid avaldasid uue singli "Vilkuvad kollased": see on mulje meie linnastuvast ühiskonnast


KUULA: Miljardid avaldasid uue singli "Vilkuvad kollased": see on mulje meie linnastuvast ühiskonnast
Foto :Herkki Erich Merila

Miljardid avaldasid täna uue singli „Vilkuvad Kollased“, mida võis kuulda ka populaarses telesaates Kolmeraudne. Miljardite debüütalbum ilmub 10. novembril ja kannab nime „Kunagi Läänes“.

Värske singli sõnade autor Marten Kuningas uuest loost: "Vilkuvad kollased” on mulje meie linnastuvast ühiskonnast. Foori punane ja roheline on kustunud, poolused sulavad ja metsad langevad. Uued põlved kasvavad ruumis, mille väärtused on üles ehitatud tühjale tarbimisele. Keeruline on jälgida, kes otsustab ja miks. Liidrid, nagu kogu ühiskond, on ühtmoodi segaduses, sest vilkuvad infokillud on vastuolulised ning vahelduvad liiga kiiresti.”

Marten Kuningas debüütalbumist: ”Ühelt poolt on "Kunagi läänes" kommentaar lääne elu kohta. Siin on esimese maailma üksildustunnet, sõltuvussuhteid, otsinguid ning ajastule omaseid maneere. Teisalt on seda kriitikat tasakaalustamas üleskutse universaalsele armastusele ning jutlustus hinge ajatust olemusest. Bänd säilitab oma esoteeriliste kalduvuste suhtes siiski teatava distantsi, lubamata kordagi muutuda liialt läilaks. "Kunagi läänes" on ühtaegu nukker tõdemus inimseisundi paratamatusest kui ka imetlus kõige kauni suhtes, milleks me võimelised oleme.”

Miljardid on Eesti tippmuusikutest koosnev bänd, mille koosseisu kuuluvad Marten Kuningas (solist), Kristjan Kallas (trummar), Peedu Kass (basskitarrist) ja Raul Ojamaa (kitarrist).

Kuula lugu “Vilkuvad Kollased” SIIT!