KUULA: Sume suvesingel! Maria Volmer avaldas koostöös Soome muusikutega suveootusest inspireeritud loo

 (2)

"Looga leiavad ühise keele kindlasti kõik põhjamaised hinged, kes on viimased üheksa sombust kuud nelja seina vahel veetnud," kirjeldas loo sündi selle esitaja ja sõnade autor Maria Volmer.

"Suvi saab tulla" sündis eelmise kevade esimeste päiksepaisteliste ilmade taustal. Soojad suveõhtud, roadtripid, suvefestivalid ja positiivne vibe – on loo põhilised märksõnad. Seda mõnusat meeleolu annab edasi ka Helsingi mererannal filmitud video.

Maria Volmer on eesti lauljatar, kes on viimastel aastatel muusikalist koostööd teinud oma elukaaslase, Soomest pärit kitarristi Veikki Virkajärviga. Mahedat indie-folk sugemetega popmuusikat viljelev duo on nelja tegutsemisaasta jooksul esinenud nii siin kui sealpool lahte.

Koostöö bändi trummari Oskari Järvineniga sai alguse 2013. aasta Tudengijazz festivalilt. Toonasest bändist Fifty Miles To You on tänaseks välja kasvanud Maria Volmeri lavakoosseis.

Lugu on salvestatud Soomes dbO stuudios, kus on bändil plaanis sisse mängida ka nende tulevane EP. Video valmimisel aitas kaasa Londonis filmindust õppiv Vertti Virkajärvi.