Kuulus USA trummar Mike Miley sai Eestis trummivõistluse esmakogemuse: see oli mulle suur au!


Kuulus USA trummar Mike Miley sai Eestis trummivõistluse esmakogemuse: see oli mulle suur au!
Foto: Ahto Sooaru

Stanford Musicus peetud Yamaha Drumday ehk trummarite võistluse võitnud maailmakuulsa USA bluusrokkbändi Rival Sons trummar Mike Miley on talle osaks saanud võidust ja väärtuslikust auhinnast meeldivalt üllatunud. Nii uskumatu, kui see ka pole, aga hiljuti maailma parimaks trummariks valitud mees pole kunagi ühelgi trummarite võistlusel osalenud.

"Ma tõesti ei ole midagi sellist varem ette võtnud, ma polegi iialgi isegi ühegi korraliku trummisoologa hakkama saanud," naerab Miley. "See, et Stanford Musicu tore meeskond mind sellele võistlusele kutsus, teeb mulle aga suurt au ja rõõmu," kinnitab ta.

Ülejäänud osalised on enamjaolt alles karjääri alustavad noored trummarid, kelle kohta võidumehel on vaid kiidusõnu. "Henri (Slippery Slope'i trummar Henri Kuusk toim.) on üks parimad noori trummareid Eestis ning Siim (2.koha omanik Siim Koppel toim.) on tõelise trummari kehastus," kiidab proff.

Miley avaldab imestust, et võidu endale sai ning kuna trummidest tal puudust pole, nuputab ta alles, mida hinnalise pillikomplektiga teha. Mõtteist on läbi vilksatanud annetada see heategevuse korras mõnele väiksele muusikakoolile. Hetkel pole ta aga veel otsust langetanud.

LOE KA: Kõrged külalised! Stanford Musicu trummivõistluse võitis Eestis elav Rival Sonsi trummar!