Laur Joamets lahkus hiljuti Grammy võitnud kantriansamblist

 (3)
The Beatles 50 Rock Cafe
Laur JoametsFoto: Eva Ligi

Mõned aastat tagasi pakkus kitarrivõlur Laur Joamets oma pillid kokku ning põrutas Ameerikasse, et maineka kantristaari Sturgill Simpsoni bändis musitseerida. Nüüd on see etapp mehe elus selja taha jäämas, sest Sturgill võttis sotsiaalmeedia vahendusel sõna ja teatas, et tema teed eestlasest muusikuga on lahku minemas.

"Oleme üritanud seda paratamatute kuulujuttude vältimiseks salajas hoida, ent eilne Okeechboee linnas antud kontsert märgib meie jaoks uue peatüki algust. Me peame suure kurvastusega teatama, et pärast nelja aastat on Laur Joamets otsustanud liikuda edasi sinna, kus on rohi rohelisem ja ruumi ennast rohkem väljendada. On olnud rõõm ja au näha teha kasvamas üheks planeedi kõige vingemaks kitarristiks ning kõik bändiliikmed soovivad talle tulevikuks edu," kirjutab Sturgill Simpson.

Kui Joametsa edasised plaanid pole hetkel veel selged, siis Simpsoni omad küll. Nimelt otsustas mees nüüdsest ise juhtkitarri sõrmitsema ning tunneb muutuse pärast suur elevust. Muusik tunnistas, et mõistis hiljuti, kui väga ta on elektrikitarril musitseerimist igatsenud: "Seega oli ka aeg."

Möödunud kuul pälvis Sturgill Simpson oma ansambliga Grammy albumi "A Sailor's Gui to Earth" eest.