Liiga palju aega? Putin suunab valitsuse räppi kontrollima

 (3)
Liiga palju aega? Putin suunab valitsuse räppi kontrollima
Vladimir Putin Kollaaž: AP/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin palus räppi keelustada, kui see katse ebaõnnestus, tahab ta artiste ja väljendusvabadust muul moel piirama hakata. Presidendi arvates peaks kultuuriminister leidma viisi, kuidas räpimaailma valvata.

Putin rõhub, et räpp põhineb seksil, narkol ja protestil. Kõige suurem murekoht on narko, mis viib rahvuse hävimiseni. Ta oli suhelnud keeleteadlasega seoses lugudes kasutatava sõnastusega ja tunneb, et see on liialt halb, et taluda. Kuigi talle öeldi, et roppused on osa keelest, võrdles Putin seda inimkehaga, vahendab BBC. Putin sõnas: "Meil on palju kehaosi, aga me ei demonstreeri neid ju pidevalt."

Hiljuti keelustati Venemaal räpi propageerimine ja tühistati mitu kohaliku räppari Husky äärmuslikku kontserti. Husky, pärisnimega Dmitry Kuznetsov, vangistati 12ks päevaks, sest astus üle räpikontserti keelust ja esines fännidele auto katusel. Sotsiaalmeediapostitusest on näha, kuidas politsei räppari auto katuselt kõrvaldab ja rahva vastuolust hoolimata ära viib. See andis Putinile arusaama, et räppi keelustada ei ole võimalik, seega peaks loomingut kontrollima hakkama.