Maestro Andrea Bocelli annab teisipäeval Tallinna lauluväljakul kontserdi kahes vaatuses


Maestro Andrea Bocelli annab teisipäeval Tallinna lauluväljakul kontserdi kahes vaatuses
Pressimaterjalid

Maailmakuulus tenor Andrea Bocelli saabub peagi Eestisse, et anda taasiseseisvumispäeval täispikk kontsert. Kahe vaatusega kontserdil kõlavad ooperiaariad ja tenori maailmakuulsad hitid. Korraldajad paluvad üritusele varakult kohale saabuda, sest kontserdi ajal istekohtadele ei pääse.

Andrea Bocelli välikontsert on üles ehitatud kahes osas. Esimeses osas laulab tenor kuulsamaid ooperiaariaid ja pärast väikest puhkepausi tulevad esitamisele maestro tuntuimad hittlood.

Bocelli andis üle 14 aasta välja uue albumi pealkirjaga “Si”, kus ta teeb koostööd paljude maailmakuulsate staaridega. Albumit aitas lindistada Bob Ezrin, kes on teinud kaastööd Pink Floydi ja Lou Reediga. Lisaks laulab Bocelli koos Dua Lipa ja Josh Grobaniga ning albumil on laul, mis kirjutatud ühiselt Bocelli, Tiziano Ferro ja Ed Sheeraniga.

Singel nimega “Fall on Me”, kus astub üles Andrea Bocelli poeg Matteo, on videokeskkonnas Youtube kogunud juba üle 52 miljoni kuulamise. “Fall On Me” on ka Disney hiljutise fantaasiafilmi “Pähklipureja ja neli kuningriiki” lõpulaul.

Seotud lood:

Bocelli on esimene klassikalise muusika artist, kes viimase 20 aasta jooksul on tõusnud Ühendkuningriikide ametliku albumiedetabeli esimesele kohale. Lisaks on Bocelli esmakordselt oma karjääris vallutanud ka USA Billboardi 200 edetabeli, püsides eelmisel sügisel tabeli esikohal lausa kaks nädalat.

Maailmakuulus tenor Andrea Bocelli esineb Tallinna lauluväljakul juba Eesti taasiseseisvumispäeval. Uksed avatakse kell 16.00 ja kontserdi esimene osa algab 19.00. Reidi tee ehitustööde tõttu on liiklus lauluväljakule häiritud, mistõttu palub korraldaja üritusele varakult
saabuda. Kontserdi ajal istekohtadele ei pääse, istekohtadele pääseb enne kontserti ja vaheajal.

Bocelli külalisesinejateks on Kuubal sündinud koloratuursopran Maria Aleida Rodriguez ja Itaaliast Toscanast pärit Ilaria Della Bidia. Kontserdi orkestriks on ERSO ja kooriks Estonia Seltsi segakoor.