Maiken hääleskandaalist ja karmidest süüdistustest: minu poole pöördutakse nüüd tihti kuidagi teistsuguse hoiakuga

 (4)
Kadri Koppel
Kadri KoppelFoto: Hendrik Osula

"Täna võin täie kindlusega öelda, et kõik on läinud hoopis suuremaks, paremaks ja ägedamaks," ütleb lauluõpetaja Maiken, kelle õppemeetodite pärast tõusis kahe aasta eest suur skandaal, mille käigus süüdistati teda oma hoolealuste artistide häälte rikkumises.

"Ma ei tea, mida nad tegelikult selle artikliga soovisid, motiivist pole ma siiani aru saanud," vastab Maiken nüüd küsimusele, kas WAF kooli edu võis vana kooli lauluõpetajaid lihtsalt kadedaks ajada.

Nüüd tunneb ta, kuidas respekt tema suhtes on tohutult tõusnud ja seda ei häbeneta heade sõnadega väljendada. "Minu poole pöördutakse nüüd tihti kuidagi teistsuguse hoiakuga, justkui eksperdi poole," lisab Maiken.

Artikkel refereeritud Naistelehest.

2017. aasta alguses süüdistati Eesti tuntuimat lauluõpetajat Maikenit lauljate hääle rikkumises. Maiken õpetas juba toona WAF koolis CTV meetodiga laulmist. See erineb traditsionaalsest lauluõpetamisest nii palju, et tema konkurendid asusid rünnakule ja üritasid tõestada, et Maikeni õpetusstiil on häälele kahjulik.

“Tehnika ise ei saa kedagi tuksi keerata. Tehnika ei saa olla süüdi mitte milleski sellepärast, et seda on nii palju testitud, seda on nii palju uuritud,” kinnitas Maiken toona.

Rannap Roostevaba maailm