Michael Jacksoni kontsert Tallinnas oli ohus: Jackson on pervert, seisis kirjas Õhtulehes ja vallandas skandaali

 (23)
Michael Jacksoni kontsert Tallinnas oli ohus: Jackson on pervert, seisis kirjas Õhtulehes ja vallandas skandaali
Scanpix / AP

1997. aastal Michael Jacksoni Tallinna lauluväljakule toonud Lauri Laubre meenutas Vikerraadio saates "Aeg peatub", et juba toona skandaalide keskmes olnud popikuninga kontserti ideed ei võtnud kõik sugugi avasüli vastu.

"Toonane Eesti üldlaulupeo direktsiooni juht Ilmar Moss oli kategooriliselt selle kontserti vastu. Ta ütles, et see on püha paiga rüvetamine, siin peetakse ainult laulupidusid ja mingisugused pervod siia hüppama ei tule. See oli ikka täielik hullumaja. Lauluväljaku juht Riho Rõõmus püüdis seda seisukohta istungitel kuidagi pehmendada," rääkis Laubre.

Muusikaajakirjanik Erik Morna meenutas, et vähemalt kohalikus mõistes tekkis suur skandaal ka ühest Õhtulehe reklaamist. "Kujundaja oli sinna pisikeste tähtedega lisanud kirja "Michael Jackson on pervert"."

Seotud lood:

Laubre tunnistas, et oli hirmul, et nädal enne kontserti tehtud vimka võib suurürituse väärata. "Tavaliselt need asjad ei lõpe hästi. Kui keegi ikka selgelt tüli norib ja artist tunneb, et teda mõnitatakse, siis ta võib rahulikult selle asja tühistada. Minu kui promootori ülesanne oli võtta ette sammud, et artist näeks, et me kaitseme teda. Sellest mingit jama ei tulnud, aga oht oli kogu aeg olemas."

Kuula saadet "Aeg peatub" allpool!

Rannap Roostevaba maailm