Neoonvalgus keelatud! Vaata, millised nõudmised esitas Scooter Haapsalu jaanipeo korraldajale


Scooter Live
ScooterFoto: Rauno Salumets

22. ja 23. juunil tehakse Läänemaa võimsaimas lossihoovis korralik raputus rahulikule ja tradistiooniderohkele eestlaste jaanipäevale. Kaks päeva möllab Haapsalus Eesti levimuusika paremik, mille kirsiks tordile on maailma tantsumuusika lipulaev Scooter.

Bändi poolt korraldajale saadetud lava tehniliste nõudmiste nimekirjast selgub, et 23. juunil Haapsalu Jaanitule peaesinejana üles astuv Scooter toob Eestisse seekord kaasa veelgi võimsama sõu. Samuti ilmneb, et Scooter on äärmiselt pirtsakas lavataguste ruumide valgustuse osas.

Nõudmiste nimekirjast saab näha, et Haapsalu Lossihoovis toimuva sõu heli- ja valgusparki on eelmise korraga võrreldes suurendatud ning palju tähelepanu saavad püroeffektid.

Kergeks pole korraldaja elu tehtud ka väljaspool lava-aega. Scooter rõhutab, et ei salli silmaotsaski neoonvalgust, seega tuleb kõikide artisti ruumide valgustus muuta halogeenseks ning peab olema reguleeritava tugevusega. Artist soovib oma puhketuppa rohkelt ilusatel alustel küünlaid, diivaneid, vaipu ja peegleid.

Tavaliselt oma eralennukiga Eestit väisav Scooter pole korraldajale edastanud veel oma soove toidu ja söögi osas.

Haapsalu Jaanitulel astuvad 22. juunil üles Erich Krieger,2 Quick Start, Üllar Jörberg, Tuberkuloited ja Põhja-Tallinn. 23. juunil Jüri Homenja, Beebilõust,Caater, Cityflash feat. Laura Ly ja Scooter.