Oriendi esinejad saabuvad Eestisse seitsmest riigist eksklusiivse Aasia muusika-, tantsu- ja religiooniprogrammiga.

Festivali kunstilise juhi Peeter Vähi sõnul püütakse Oriendile esinejate valimisel vältida traditsioonilisei lääne pilligruppe. “Paljud Oriendi lavalt kostvad pillid on siinsele kuulajale tundmatud, mõned on Eestimaa pinnal koguni esmakordselt”.

Nii saab Oriendil näha pilli lalingedan, mis on kahehäälne ninaflööt. See on topeltflööt - omavahel on kokku ühendatud 2 bambustoru, millest kumbki annab samaaegselt erineva helikõrguse. Kui enamasti puhutakse flööte suuga, siis lalingedani mängitakse ninaga. Tänavusel festivalil kasutavad seda flööti muusikud Taiwanilt.

Koreast saabub festivalile buk – tõrrekujuline trumm. See on suur valju heliga trumm ning selle mängutehnika on visuaalselt äärmiselt atraktiivne. Oriendil mängitakse buk-i koos teiste löökpillidega: kkwaenggwari – väike gong, jing – suur gong ja janggu – liivakellakujuline trumm.

Mohan vina - näppepill, mille on konstrueerinud Pandit Viswa Mohan Bhatt, ühendades slide-kitarri ja vichitra vina mängutehnikad. Seda pilli valdab maailmas üksainus muusik - pilli konstrueerija ise, Grammy võitja, kes demonstreerib oma kunsti Oriendil.

Erilist, taevalikku kõla annab duduk, armeenia puupuhkpill. Mõned aastad tagasi käis Oriendil selle pilli suurim virtuoos Jivan Gasparyan, tänavu võime seda pilli kuulda ansambli "Goussan" muusikas festivali avakontserdil.