Raadio 2 asub taas Aastahitti välja selgitama

 (8)
Raadio 2 asub taas Aastahitti välja selgitama
Foto: Andres Putting

Raadio 2 alustas taas traditsioonilise Aastahiti väljaselgitamisega.
Aastahitti on valitud juba 17 aastat, mis on peatoimetaja Heidy Purga sõnul ühe popkultuuri nähtuse kohta päris aukartustäratav vanus.

”Aastahitt on ajas vastu pidanud, kasvanud ja arenenud tänu mitmetele tuhandetele inimestele, kellele muusika korda läheb. Ka sel aastal kutsume muusikasõpru üles toetama oma lemmikuid. Bändid saavad omakorda üles kutsuda oma fänne, et hääletustabelis korralik tulemus tekiks,” sõnas Purga.

Muusikahuvilisi oodatakse oma lemmikutele toetust avaldama SIIN.

Tegemist on 1994. aastast korraldatava Eesti suurima muusikaküsitlusega, kus raadiojaama kuulajate abiga järjestatakse aasta 40 parimat kodumaist ja välismaist laulu. Küsitluse tulemusena sündinud edetabel mängitakse Raadio 2s uue aasta esimesel nädalal erisaates ette.

2005. aastal väljus Aastahitt raadioeetrist ja laienes sündmuseks, millest publik sai osa nii auhinnagalal kui ka ETV otseülekande kaudu. Nii ka sel korral – auhinnagala otsepilti ETV 4. stuudiost näeb 6. jaanuaril algusega kell 19.30.

Traditsiooniliselt astub vaid sel õhtul lavale Eesti rahva poolt kokku pandud Unistuste Bänd ja selguvad teised tunnustust väärivad tegijad.

Aastahiti maratonsaade algab 6. jaanuaril Raadio 2 eetris kell 12 ja ülekanne ETVs kell 19.30.

Rannap Roostevaba maailm