Rabarock 2006: Misfits

 (5)
Rabarock: Misfits

New Jersey’s aastal 1977 moodustatud punkbänd The Misfits on kultusbänd selle sõna kõige tõsisemas mõttes.

Marilyn Monroe viimase filmi järgi nime saanud bändi asutajateks olid laulja Glenn Danzig ja basskitarrist Jerry Only. Nad lõid legendi, mis on püsinud kolm aastakümmet.

The Misfitsi muusika on agressiivne punk rock, mida kaunistavad head ja lihtsad meloodiad, inspiratsiooniks 1950ndate rock‘n‘roll. Oma imidzhi loomisel on The Misfits saanud innustust valdavalt B-kategooria õudusfilmidest. Nende kuulus sümbol „Fiend skull“ on saanud rockirahva seas sama kuulsaks kaubamärgiks kui laste hulgas Miki Hiir.

The Misfits on olnud ammendamatuks inspiratsiooniallikaks ka lugematutele hilismatele rocklegendidele. Green Day, Metallica, Slipknot, Rob Zombie ja Marilyn Manson on nimetanud oma eeskujuks just nimelt The Misfitsit. The Misfitsit eriti fänniv bänd on Metallica, kes on masside jaoks kuulsaks kaverdanud lood „Green Hell“, „Last Caress“ ja „Die, die my darling“.

Kuigi bändist on lahkunud laulja Glenn Danzig on The Misfits ka tänapäeval tugev laivbänd. Jerry Only eestvedamisel laulavad fännid kogu maailmas The Misfits kontsertitel pealuudest, kollidest ja vampiiridest. The Misfitsiga on iga päev Halloween.

Rannap Roostevaba maailm